Színváltás:
#FFFFFF #FFCCCC #FFCC99 #FFFF99 #FFFFCC #99FF99 #99FFFF #CCFFFF #CCCCFF #FFCCFF
#CCCCCC #FF6666 #FF9966 #FFFF66 #FFFF33 #66FF99 #33FFFF #66FFFF #9999FF #FF99FF
#C0C0C0 #FF0000 #FF9900 #FFCC66 #FFFF00 #33FF33 #66CCCC #33CCFF #6666CC #CC66CC
#999999 #CC0000 #FF6600 #FFCC33 #FFCC00 #33CC00 #00CCCC #3366FF #6633FF #CC33CC
#666666 #990000 #CC6600 #CC9933 #999900 #009900 #339999 #3333FF #6600CC #993399
#333333 #660000 #993300 #996633 #666600 #006600 #336666 #000099 #333399 #663366
#000000 #330000 #663300 #663333 #333300 #003300 #003333 #000066 #330099 #330033


Bejelentkezés:
Nick:
Jelszó:
Keresés a hozzászólásokban:
Szöveg:
Nick: pontosan
Év: hó: nap: óra: óta
Topicok és felhasználók keresése:
Topic:
Felhasználó:
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
Válassz topicot:
TopicnévUtolsó hozzászólás
VendégkönyvG.TIBI 2024.03.24 21:15:26
National Forumis 2024.02.23 00:25:31
A ZenekarnakForumis 2023.12.13 13:19:16
Plitvicei kirándulásForumis 2023.12.13 13:08:15
Is sports betting profitable?Lathan 2023.08.19 11:37:51
Műszaki dolgokPalodi 2023.08.19 11:31:03
Are sports betting profitable?Palodi 2023.08.19 11:29:47
Online bettingPalodi 2023.08.19 11:22:24
HumorLathan 2023.08.19 11:17:31
Melyek a legjobb esport fogadási platformok Magyarországon?Palodi 2023.08.19 01:23:01
Konyhai dolgokLathan 2023.08.19 00:58:31
Erdély kirándulásForumis 2023.08.11 13:23:38
Ünnepek/születésnap,névnap/Ben 2022.05.30 09:53:17
SportBen 2022.05.27 05:10:11
Illés Lajos Emlékturné 2016Goston 2017.03.19 09:11:11
Aranyköpések, aforizmákcseresznyevirág 2013.08.31 17:43:11


<<   <   3   4   5   6   7   8   9   10   11   >   >>  

Műszaki dolgok   302
Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.06 20:15:03 (Csü) 240.
A klubban beszélünk ezekről,sokat írhatnék most, de lusta vagyok.
  Előzmény: 239, erga

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.06 07:51:02 (Csü) 239.
Ismét köszönet a felvilágosításért, most már kezd derengeni a dolog.

Szal ha jól értem, akkor eléggé meghatározza a hangminőséget, hogy a jelforrás és a végfok között átmegy-e D/A-konverzión a zene. Ha jól sejtem, gyakorlatilag a mégnesszalag az egyetlen, ahol analóg a forrásjel, és a kazettás walkman elektronikája tulajdonképpen csak ezt erősíti fel, és - igényességtől függően - látja el némi EQ-val. Viszont a discman-ekben, mp3-akban, stb. először analóggá kell alakítani a digitális jelet, és ez sokat ront a minőségen. Tiszta.

Viszont: mitől van az, hogy a walkmen-emben a rádió is sokkal szebben szól, mint az mp3-lejátszóban? Csak mert a rádióadás ugye elvileg analóg (hiszen frekvenciamodulált). Vagy az mp3 lejátszó esetleg feleslegesen digitalizálja?

És mitől van az, hogy azért digitális cuccok is tudnak szépen szólni? Itt most nem a discman-ek általánosan gagyi szintjére gondolok, de mondjuk egy igényesebb hangkártya (Sound Blaster 128 Live mondjuk, vagy valami jobb) elég tisztességes muzsikát tud produkálni a végfokon. Ezek szerint lehet csinálni jó D/A-konvertert, csak meg kell rendesen tervezni és le kell rendesen gyártani, vagy van valamiféle elméleti korlát is arra vonatkozóan, hogy D/A-átalakítással kötelezően vesztenie kell a zenének a minőségéből?

Sokan mondják,hogy milyen gyorsan fejlődik a technika

Igen, sokan bekajálják ezt a marketingmaszlagot. Nekik lehetne javasolni, hogy üljenek be a régi autódba, vagy hallgassák meg a régi erősítőidet.
  Előzmény: 237, Zé

Rock and Roll Rézi Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.05 22:19:38 (Sze) 238.
"az alapvető probléma az, hogy van összehasonlítási alapom."

Hát ez az! Mindig csak valami máshoz képest tudjuk eldönteni valamiről, hogy jobb vagy rosszabb. Én például 1983 óta "nyúzok" egy Philips típusú kétkazettás 4 sávos rádiós magnót (nagyon komoly masina volt ez abban az időben, még idehaza nem is volt kapható a boltokban). Rengeteg dolgot tud, és ki is használtam alaposan az évek során a funkcióit. Nem mondanám, hogy zsebben elfér, sőt ellenkezőleg!(Nem volt hozzá magyar nyelvű haszn. utasítás, így az én kezdetleges angol (nem műszaki) nyelvtudásommal fordítottam le angolról magyarra (még csak 1 éve tanultam akkor angolul.). Ezt a fordítást kiegészítve egy műszaki/zenei beállítottságú ismerősöm tudásával aztán szép lassan megvilágosodtak előttem a dolgok. Szóval nálam ez a masina jelenti az összehasonlítási alapot. Az az egy "hiányossága" van csupán, hogy nincsen benne CD lejátszó (de hát abban az időben?). De a következőképpen hidaltam át ezt a problémát: miután rájöttem arra, hogy a gyári fülhallgató, amit adtak a Panasonic hordozható CD lejátszóhoz nagyon sok kinti zajt beenged, és mindig kiesik a fülemből, és hiába vettem egy fejen keresztüli, de kis méretű fülhallgatót (sajnos a hangminőség még rosszabb volt mint a gyári fülhallgatóval). Végül azt találtam ki, hogy egy megfelelő kábellel összekötöttem a rádiós magnót a hordozható CD-vel, és így a nagy magnó kitűnő hangfalán keresztül élvezhetem a kedvenc zenéimet. Így már valóban páratlan élményt nyújt. Sőt a YouTube-ot is ezen keresztül hallgatom, mivel a szám.gépet is összekötöttem a magnóval. Szóval nálam a minőség igenis fontos volt mindig is. Mert a jó zene szerintem megérdemli, hogy jó minőségű lejátszón élvezzük!
  Előzmény: 234, erga

Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.05 21:12:56 (Sze) 237.
A walkmanban nincs D/A konverter ! Ez a fő ok Ha lesz egy fél órád, elregélem - papír és ceruza társaságában - hogyan készül a digitális kódszóból analóg jel.
Van néhány gyenge pont és ez hallatszik is
Sokan mondják,hogy milyen gyorsan fejlődik a technika !
Hát persze...az üzleti élet követelményei szerint,ami kevés esetben szül melléktermékként minőséget
A funkciók,szolgáltatások száma egy készülékben fordítottan arányos a megbízhatóságával ! Ha az utóbbit is szinten akarjuk tartani,azt többszörösen meg kell fizetnünk
Pl: ha valaki egy olyan (hang)minőségű Hi-Fi-t akar venni,mint mondjuk 30 évvel ezelőtt a Videoton rádióerősítő tudott a hozzávaló 3 utas hangdobozokkal, az kb. 500.000 ft-ot szánjon rá !
  Előzmény: 236, erga

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.05 19:52:30 (Sze) 236.
Értem, ezt jó tudni. Így gondolom, az sem csoda, ha a walkman jól szól, mert adott benne a hely a rendes elektronikának, és a Sony tett is bele ilyet.

A lejátszó hangjával alapvetően az a baj, hogy nem megfelelően részletgazdag: kevés és nem megfelelő dinamikájú benne a mély, a magas csilingelés pedig inkább halványszürke sustorgás. Ez persze túlzás, de valami ilyesmi a lényeg, mindazonáltal olyan felhasználóknak, akik nem hallottak még jót, tökéletes lehet.

Végeztem egy kísérletet a hangminőségre vonatkozóan: adott volt egy mp3 a számítógépen, amit rátöltöttem, majd a kis lajátszóról egy jack-jack kábellel ismét visszajátszottam számítógépre, felvettem mp3-ba, majd összehasonlítottam az eredetivel. Így azonnal kiszűrtem a fülhallgató által esetlegesen okozott minőségromlást (mert nem is volt fülhallgató), és az mp3-konvertálás minőségi hatásait is (mert a forrás és a cél is mp3 volt): színtisztán a lejátszó torzítása maradt.

És az bizony észrevehető, és az én fülemnek jelentős volt.
  Előzmény: 235, Zé

Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.05 19:21:50 (Sze) 235.
Gondolom a hangja nem tetszik igazán.
A digitális hangrögzítés (inkább a visszaadás)nagyon kritikus pontja a D/A konverter, ami jó minőségben nem igazán 2x3 cm -es panelon fér el, ráadásul az MP3 kütyüben még tár is foglal helyet...
  Előzmény: 230, erga

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.05 09:50:16 (Sze) 234.
Nem, az alapvető probléma az, hogy van összehasonlítási alapom. Ha nem lenne, tökéletesen elégedett lennék vele, még ha ez nem is egy túl sokat mondó mondat.
  Előzmény: 232

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.05 09:49:31 (Sze) 233.
Hogy hol is?
  Előzmény: 231

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.05 09:22:33 (Sze) 230.
Az van, Gyerekek, hogy mégse igazán vált be ez a cucc így 2 napi tesztelgetés után. Gondokozom az eladásán, de persze itt nem kínálom fel, mert túl vájtfülű a csapat.

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.03 22:53:07 (H) 228.
"...a kínai összeszerelés ellenére német cucc (bár hogy ez pontosan mit jelent, azt én se tudom)"

Valószínűleg azt jelenti, hogy Jürgen valahol a Reichstag, a weimari Opera és a müncheni Ziegenficken kocsma alkotta bermuda-háromszögben megtervezte, aztán Ho-Csio-Cüng ott messze, keleten összebarkácsolta a pici kezeivel, miközben egyébként Günther ott ácsorgott felette és ellenőrizte, hogy mégis mit művel. De nem biztos...
...lehet, hogy Lothar volt az és nem Günther
  Előzmény: 226, erga

Rock and Roll Rézi Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.03 22:26:36 (H) 227.
A szőke nő pedig ennél a pontnál úgy döntött, hogy inkább visszavonul.......ahogy az várható volt.

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.03 13:03:48 (H) 226.
No kérem, megvettem a cuccot, és bár noname márka, nem a legolcsóbb volt, és a kínai összeszerelés ellenére német cucc (bár hogy ez pontosan mit jelent, azt én se tudom). Épp tesztelgetem. Természetesen a walkman-em szintjét nem éri el, de keresek majd hozzá rendes fülhallgatót.
  Előzmény: 225, Zé

Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.03 10:02:11 (H) 225.
Na, itt vagyok!
Erga, úgy látom nem sok újat tudok mondani neked, egy a lényeg: bármilyen(gyártmányú) MP3-at veszel is, a lényeg: ismert márka legyen és azon belül is ne a legolcsóbb,mivel az utóbbiak biztosan made in china, + a benne lakó alkatrészek is .Minimum szint legyen a china összeszerelés,de nem ottani anyagokból !
A walkmannal és a fülhallgatóval kapcsolatban meg tudlak érteni. Én otthon Hi-Fi orsós magnón (is) hallgatok zenét,aminek a végén egy Hi-End csöves erősítő(Made in Zé) hajt meg olyan -szintén nem gyári- hangfalat,amelyben kb.40 éves BEAG mélynyomó szól. Meg kell hallgatni...
Hova fejlődik a technika? Mennyire avulnak el
Csak egy példa: miért a csöves erősítők a legdrágábbak ? Pedig ez háború előtti technika !(Egy 2x 20W-os gyári 1.000.000 Ft körül mozog !!)
  Előzmény: 223, erga

Az Utolsó Európai Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.03 09:32:03 (H) 224.
Nekem egy 8 gigás Meizu-m van, és elégedett vagyok vele. Iszonytató mennyiségű cucc fér rá, szükség esetén akár egy DVD iso file is odafér a tárolt zene mellé, tehát gyakorlatilag elfelejthetem a CD meg DVD írást. Az elektronikája és a menüje is átgondolt s igen jól paraméterezhető, testre szabható. Meg lehet adni, mi szerepeljen a látható menüben és mit rejtsen el, 10 sávos EQ-n állítható a hangkép, és igen hatásos. A kezelőszervei is ötletesek, egyszerűen kezelhetőek.
A fülhallgatója messze kiemelkedik a szokásos silány mezőnyből, főleg a magasátvitel kitűnő. A mérete miatt a basszus kissé vérszegény, amin az EQ javít, ám a zajkizárása (pontosabban annak hiánya) mindenképp kompromisszumra késztet. Mivel én szinte kizárólag kocsiban használom a cuccot (a francia krehácsok CD-játszója egy kekszesdoboz orgánumára hasonlít), vettem hozzá egy Sony "agybadugható" fülest. (Elég drága mulatság... 20k körül van az ára. Szerencsére találtam egy arcot, akinek szerintem amerikából lopják ezt a cuccot és olcsón hozzájutottam.)
Az a helyzet, hogy szkeptikus voltam, de brutális, amit ez a kis kütyü tud, nézetem szerint fölöslegessé teszi a nagy fejhallgatókat. A zajkizárása szinte tökéletes (mivel a hallójáratot elzárja), így kis hangerővel is remek hangzást kapunk, olyan basszussal, ami alig elképzelhető egy ekkora fülestől. Teljesen le kellett vennem a basszus boost-ot az EQ-n a váltás után, mert az agyamban éreztem a bálnaszívet dobogni... A magasátvitel nem éri el ugyan a Meizu fülesének szintjét, de azon igen könnyű javítani EQ-val, jóval könnyebb, mint a basszus hiányán.
Egy szó, mint száz, magam is wakman-en nőttem föl és semmi ahhoz a minőséghez 15 éven át föl nem ért - egészen mostanáig.

Szerk: egyetlen "hátránya", hogy beépített akksis, USB-ről tölthető. Őszintén szólva nem sűrűn izgat ez a dolog; az előnyei annyira szembeszökőek (gyakorlatilag egy névjegy fizikai kiterjedésével bír a cucc), hogy ignorálom az élettartammal kapcsolatos aggályaimat, s ha beszarik az akksi, megengedek magamnak egy másik Meizu-t...
  Előzmény: 223, erga

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.03 07:52:31 (H) 223.
Ja, ha arról van szó, hogy egy 8 éves masinát szeretnél modernebbre cserélni, akkor valószínűleg már tényleg eljött az ideje, ahogy mondod.

Pont ennek az ellenkezőjéről beszélek, de sebaj. Vagyis arról, hogy akármit csinálok, minőségileg mindenképp visszalépés lesz, csak most már vannak más szempontok is.

Az őszintét megvallva még nem volt alkalmam belehallgatni az MP3 lejátszó minőségébe, hogy össze tudjam hasonlítani.

Így valóban könnyű is leszólni.

Érdekelne az is, hogy vajon hány CD anyaga fér rá egy MP3 lejátszóra?

Tömörítéstől függ. Talán azt lehet mondani, hogy átlagosan 7-9 audio CD-nyi anyag fér egy mp3-CD-re. De egy 2 gigás lejátszóra meg 20-30-szor annyi.

Azt meg igen mókásnak találom, amikor az utcán vagy a BKV-n látom, hogy vki zenét hallgat, a zsebében lapul az MP3 lejátszó, a fülén meg egy irtózatosan nagy fülhallgató, érdekes párosítás.

Nem, azt úgy hívják: okos párosítás.

hogy mire hazaérünk a megvásárolt árucikkel, már szinte el is avult

Az elavulás relatív dolog, mert a termék a többihez képest avul el. Ezért kell megnézni, hogy mit veszel, mert ha egy jó darabot választasz, aminek abszolút értelemben is jó a minősége, akkor azt 8 év után is értékelni fogod, lásd a walkman-em.

tapasztalatból mondom, hogy csakis megbízható márkájú, de ugyanakkor nem olyan árucikket veszek, ami hosszabb ideje le van árazva, mert már szabadulni akar a bolt tőle, mert már megjelent az új, hanem igenis az újat kell megvenni

Akkor rosszul választasz. Nézd meg, miket gyártanak ma azok a cégek, akik 10 éve még tudtak rendes cuccokat is produkálni.
  Előzmény: 220, Rock and Roll Rézi

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.03 07:50:09 (H) 222.
Olyat vegyél, ami ceruzaakkuval működik. Az akku a leggyengébb láncszem az élettartamot illetően, és akkor ha beépített, dobhaotd ki az egészet.

Igen, ebben teljesen egyetértünk. Tudom, hogy az AA-s akksik kapacitása kisebb, meg hogy relatíve nehezek, de egyrészt csak elbírok egy, vagy két elemet, másrészt meg az akksik egy idő múlva úgyis elhalnak, és sokkal könnyebb ceruzaakksit venni, mint egy speciális alakú, pont a helyére illő Ni-MH-t.

iUtazáshoz teljesen jó az mp3

Ebben is.
  Előzmény: 218, benzol

Rock and Roll Rézi Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.02 23:56:13 (V) 221.
"A technika mindig fejlődik, ennyi erővel soha ne vegyünk semmit. "

Nem azt mondtam, hogy soha ne vegyünk semmit mert attól félünk, hogy mire hazaérünk a megvásárolt árucikkel, már szinte el is avult, hanem arra gondoltam, hogy haladni kell a korral. Én pl. a kor(om) előrehaladtával tapasztalatból mondom, hogy csakis megbízható márkájú, de ugyanakkor nem olyan árucikket veszek, ami hosszabb ideje le van árazva, mert már szabadulni akar a bolt tőle, mert már megjelent az új, hanem igenis az újat kell megvenni, azután, hogy összehasonlítottad más gyártók hasonló termékeivel, ha a műszaki paraméterek alapján az elképzelésedhez az a termék áll a leközelebb.

Jó vásárlást! Good buy! (nem pedig good bye)
  Előzmény: 217, erga

Rock and Roll Rézi Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.02 20:55:29 (V) 220.
Ja, ha arról van szó, hogy egy 8 éves masinát szeretnél modernebbre cserélni, akkor valószínűleg már tényleg eljött az ideje, ahogy mondod. 8 év rengeteg idő a technikai fejlődésben. Amikor utazom a kirándulócsapattal több száz km-eket, olyankor én is viszek magammal vmi hallgatnivalót az útra. Nekem erre a célra még egy alig használt Panasonic hordozható CD lejátszóm van, és viszek még egy kis CD-tartó táskát, amibe kb. 20 db korong belefér. Az őszintét megvallva még nem volt alkalmam belehallgatni az MP3 lejátszó minőségébe, hogy össze tudjam hasonlítani. Tudom, hogy hasonló a pendrive-hoz, amivel már dolgoztam a mókahelyemen, és ha jól emlékszem 256 MB volt a kapacitása. Nem tudok én elektronikai érveket felhozni, tudod te azt jól, viszont érdeklődve olvasom itt a műszaki oldalon, hogy mit tudnak ezek az apróságok. Érdekelne az is, hogy vajon hány CD anyaga fér rá egy MP3 lejátszóra? Azt meg igen mókásnak találom, amikor az utcán vagy a BKV-n látom, hogy vki zenét hallgat, a zsebében lapul az MP3 lejátszó, a fülén meg egy irtózatosan nagy fülhallgató, érdekes párosítás. De most ahogy írod, már értem, hogy miért. Meg azt is mókásnak találom, ahogy az emberekből úgy lógnak ki a mindenféle zsinórok, hogy olyan benyomást keltenek mintha infúzióra lennének kötve, mint a kórházban. Értem, arról van szó, hogy ebben az esetben infúzióról kapják a zenét. Még mindig jobb mint a kórházi dolog.

Mégegyszer köszi az eligazítást, felvilágosítást fiúk!
  Előzmény: 217, erga

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.02 19:31:10 (V) 219.
Ha az ember egy süketszobában ücsörög és merevedése van a Hi-End cuccoktól, az szép és jó, minden más esetben teljesen felesleges a hiper hangminőségre utazni. Utazáshoz teljesen jó az mp3, mongyuk tényleg nem a 96mbps az üdvözítő, de elég nagyok már a tárhelyek, hogy elférjenek a nagy sűrűségű dalok is.
  Előzmény: 217, erga

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2008.03.02 19:28:48 (V) 218.
Olyat vegyél, ami ceruzaakkuval működik. Az akku a leggyengébb láncszem az élettartamot illetően, és akkor ha beépített, dobhaotd ki az egészet. Lehet, ezek a típusok nem a leglaposabbak, de azért már elég kicsik ezek is. Én spec. olyat vennék, amelyik SD bővítéssel működik, de ez szerintem csak az én dilim. Nem is vettem még mp3-at, de van egy PDA-m, ami ilyen funkcióval is bír.
  Előzmény: 215, erga

<<   <   3   4   5   6   7   8   9   10   11   >   >>