Színváltás:
#FFFFFF #FFCCCC #FFCC99 #FFFF99 #FFFFCC #99FF99 #99FFFF #CCFFFF #CCCCFF #FFCCFF
#CCCCCC #FF6666 #FF9966 #FFFF66 #FFFF33 #66FF99 #33FFFF #66FFFF #9999FF #FF99FF
#C0C0C0 #FF0000 #FF9900 #FFCC66 #FFFF00 #33FF33 #66CCCC #33CCFF #6666CC #CC66CC
#999999 #CC0000 #FF6600 #FFCC33 #FFCC00 #33CC00 #00CCCC #3366FF #6633FF #CC33CC
#666666 #990000 #CC6600 #CC9933 #999900 #009900 #339999 #3333FF #6600CC #993399
#333333 #660000 #993300 #996633 #666600 #006600 #336666 #000099 #333399 #663366
#000000 #330000 #663300 #663333 #333300 #003300 #003333 #000066 #330099 #330033


Bejelentkezés:
Nick:
Jelszó:
Keresés a hozzászólásokban:
Szöveg:
Nick: pontosan
Év: hó: nap: óra: óta
Topicok és felhasználók keresése:
Topic:
Felhasználó:
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
Válassz topicot:
TopicnévUtolsó hozzászólás
SportsPushkin 2026.06.27 15:46:18
Ünnepek/születésnap,névnap/Pushkin 2026.06.27 15:33:24
Műszaki dolgokPushkin 2026.06.27 15:27:01
VendégkönyvFazék 2026.06.27 14:41:38
A ZenekarnakJoly 2024.07.28 22:59:23
Erdély kirándulásJoly 2024.07.28 22:57:06
Konyhai dolgokLathan 2023.08.19 00:51:22
Sportcyl 2021.05.21 11:10:11
Illés Lajos Emlékturné 2016Goston 2017.03.19 09:11:11
Humorcseresznyevirág 2015.07.04 15:03:22
Plitvicei kirándulásszürke bagoly 2008.10.26 08:14:38


<<   <   7   8   9   10   11   12   13   14   15   >   >>  

Műszaki dolgok   298
benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.18 12:50:18 (K) 97.
Ez valami olyasmi, mint a bakelit lemez. Meg fog maradni, noha szűkül a piaca. Addig biztosan, amíg nem lesz 25-30 MPixel felbontású digitális fényképezőgép, és talán még az után is. Az már vetekszik egy hagyományos fényképezőgép felbontásával. Amúgy meg a digitális gép az a fotózás mp3-a: kompromisszumos megoldás a kényelem javára, a minőség rovására.
A benzin-dízel párhuzam nem teljesen helyénvaló, azt gondolom.
  Előzmény: 96

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.17 20:20:39 (H) 95.
Ömmm, nem kapsz meg mindent. Pl. távkioldót nem tartanak, azzal elküldenek a márkaboltba. A WCC-ben tovább van nyitva a Panasonic mintabolt, mint a Züllői úton.

Erga! Háááát, én nem tudom, biztos jó a Nikon is, de arról nem tudok semmit sem. Azt most így hirtelen nem tudom, melyik modellnél kezd el hangos videót tudni a Panasonic. Ha megtalálom, szólok.
  Előzmény: 94

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.17 16:23:34 (H) 92.
Ööö, Nikon CoolPix L10? Csak mert van egy olyan lényeges (eddig ki nem mondott) igényem, hogy tudjon felvenni videót hanggal, legalább 25 fps-sel, és ezt sem a Canon PowerShot A460, Sem a Papasonic DMC-LS2, sem a Fujifilm FinePix A500 nem tudja ebből az árkategóriából. A Nikonoknak milyen az optikája?

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.17 14:51:44 (H) 91.
Köszönet, Gyerekek!

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.17 14:29:09 (H) 90.
Igen, ott van, a Lottóház aljában. De van egy a WestEnd CiciCenterben is
Vásárolni viszont nem biztos, hogy ott érdemes, meg kell nézni a MediaMarktot és az Extreme Digitalt is (utóbbi a Mammut I.-ben található pölö.)
  Előzmény: 89

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.17 13:20:29 (H) 88.
Nomost elbizonytalanodtam. Nem biztos, hogy minden Lumix Leica is egyben, de fordítva lehet. Utána kell járni, attól tartok.
  Előzmény: 86, benzol

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.17 13:06:33 (H) 87.
Van ilyen, hogy DMC-LZ6, meg LZ7, bár 40 fölött vannak. Viszont 7,2 Mpixel és 6x-os optikai zoom. Az már emberes.

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.17 13:03:06 (H) 86.
Az ugyanaz. Nem egészen értem, mi ez a Lumix, de Leica objektív van benne.
Magát a gépet nem láttam még, mármint leírást, hogy mit tud.
  Előzmény: 85, erga

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.17 12:54:46 (H) 85.
Benzol, nézegetem a DMC-LS2-es Panát. A Lumix mennyivel gyengébb rendszer, mint a Leica? Csak mert ebben az van.

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.17 10:26:33 (H) 84.
Cipőt a cipőboltból, közlekedéstudományt a Közlekedéstudományi Intézettől (első munkahelyem volt, egyébként).
Ez itt egy tudományos cikk a sebességhatárok és balesetek tárgykörében

Szíves tanulmányozásra szabadon letölthető. A szerzője, Dr. Holló Péter a közlekedésbiztonság témakör legnagyobb hazai kutatója.
  Előzmény: 80, erga

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.17 10:12:39 (H) 83.
Igen, azt az FZ50-nel készítettem, ha jól emléxem.
  Előzmény: 81, erga

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.17 10:12:02 (H) 82.
Ez nem olyan kérdés, hogy szerintem így van-e, vagy nem így van. Ilyesmire végeztek kutatásokat és az jött ki belőle, hogy a sebességhatárok emelésével nő a balesetek száma is. A csökkentéssel pedig csökken. Egész egyszerűen fogalmazva, több idő marad a reakcióra, a korrigálásra, és nem csak a jármű vezetőjének, hanem akit épp el akar ütni, annak is.
  Előzmény: 80, erga

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.17 09:40:27 (H) 81.
Csináltál rólam egy képet a Lali bácsinak tartott megemlékezésen. Az a Panával készült? Csak mert az egészen tetszik (nem a tartalma, hanem a minősége miatt ).
  Előzmény: 76, benzol

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.17 09:38:59 (H) 80.
Arra jutottam, hogy amit leírtál, az mind igaz. Nem azért, mert semmit sem fogtam fel belőle, de egyet még kérdezek: szerinted +10 km/h az összes korlátohoz növelné a balesetek számát? Csak mert én egy ilyet nagyon kellemesnek tartanék, és megszűntetné minden hőbörgésemet.

Amúgy a tisztesség kedvéért: amíg tehettem, szerencsére elég sok helyre eljutottam autóval. És mindig azt tapasztaltam, hogy ha valahol először jártam, mindig pont tökéletesek volt a megengedett sebességek. Amikor kerestem a szememmel, hogy melyik a Petőfi utca, amikor tájékozódtam a soha nem látott kereszteződésekben, és figyeltem az eddig nem ismert helyen lévő lámpákat, addig tökéletesen elég volt az 50. Meg nem ismert országutakon a 90 is. Mintha rám szabták volna ezeket a limiteket. Viszont mikor már tizedszer mentem ugyanott, kevésnek találtam őket. Akkor már jobb lett volna a 60 és a 110. Természetesen értem én, hogy mindenki jobban jár, ha inkább én lassítok a most először az én városomban járók miatt, mintha nekik kéne gyorsítaniuk miattam először az enyémben járva. És ez jól is van így.
  Előzmény: 69, benzol

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.17 06:33:10 (H) 79.
Látom én, köszi szépen. Asszem alaposabban körülnézek, nem hamarkodom el.
  Előzmény: 77, benzol

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.16 21:40:05 (V) 77.
Egyébként arról lehet szó, hogy pár év alatt nagyon sokat fejlődtek a digitális gépek, és van már egy olyan kategória, ami még nem DSLR, de igen komoly felbontással és szolgáltatásokkal bír. Asszem, a Samsungnak van 15x-ös optikai zoom-mal gépe, ami tényleg brutális.
Én a 12x-es Panasonic-kal tudtam frankón portré-jellegű képeket készíteni Háromszéken, az "Egy a nép, egy a magyar" előadáson, kb. 20-25 méterre a színpadtól.
Hopp, jut eszembem, Panasonic: képstabilizátor szinte mindegyikben van már, ami pont a fentebb említett, nagy záridős felvételeknél (Háromszéken 1/10 és még hosszabbak is voltak) adnak nagy segítséget, hogy mégis éles képet kapjál. Szóval, én azt vennék. Hahó, Erga mester, ezt Neked írtam
  Előzmény: 75

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.16 21:36:20 (V) 76.
Én egy Weltaflex nevű tükörreflexes (!) géppel kezdtem a "pályafutásomat", 6x6cm-es képeket készített. Drága jó anyai nagyapám tanított meg a fotózás rejtelmeire, sok könyve is volt. Ő maga keskenyfilmezett is, normál, majd super 8-as filmre (még régebben 16mm-es filmre, sőt, 9 mm-esre is, ennél, középen volt a perforáció). Na, szóval ez a Weltaflex volt olyan, hogy felülről kellett belenézni, és a valós képet láthattad benne (tükörreflex, ugyebár), szóval azzal szép éles képeket tudtam készíteni. Két objektívvel rendelkezett, ezzel asszem a zoom-ot lehetett "kiváltani". Nagyon szerettem azt a gépet, valahol meg is van még, csak rossz. Egyszer biztosan megcsináltatom majd.
Aztán kaptam egy Beirette VSN nevű NDK-s kisgépet, természetesen minden manuális volt rajta, nagyon szép képeket tudtam vele készíteni, akkoriban még sokat jártam a Bükkben, szóval téma is volt. Van egy Zenitem is, ami egy nagyon komoly gép, de ezt már akkoriban vettem, amikor a digitális gépek kezdtek valóban elterjedni. Lusta disznó vagyok, ezért nem használom, mert már a Panasonic a favorit nálam. Épp ma történt, hogy készítettem úgy képet, hogy teljesen manuális beállításokat alkalmaztam. Vízen volt a "tárgy" (egy faág és kacsák), de a fényviszonyok miatt az automatikus beállításokkal nem lehetett szép képet készíteni (a tárgy árnyékban volt). Kézivel, hosszabb záridőval viszont a kacsák "pofája" jól kijött, az meg kit érdekel, hogy a víz körülöttük túl világos
Szóval, az a nagy helyzet, hogy technika ide vagy oda, ha nem tudod, hogy mi miért törétnik és mit lehet megcsinálni a gépeddel, akkor hiába minden, nem fogsz tudni igazán szép képeket készíteni, illetve sokszor igen, de épp a necces helyzetekben nem.
  Előzmény: 75

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.16 18:54:58 (V) 73.
Én, amikor az első digitális gépemet vettem, abban gondolkodtam, hogy jó objektívje legyen. Miután az ilyen-olyan gyártók saját lencséit nem ismerem, arra jutottam, hogy vagy Sony, vagy Panasonic lesz a dologból, mivel ezek (előbbi nem mindegyik, utóbbi valamennyi modelljénél) nem saját, hanem elég komoly nevek produktumait tették bele gépeikbe. A Sony a Carl Zeiss, a Panasonic pedig a Leica objektívjeit használja. Nekem még az volt egy szempont, hogy milyen kártyára dolgoznak, végül emiatt (is) döntöttem a Panasonic mellett, mert az a sokkal elterjedtebb (és jobb) SD-t támogatja, míg a Sony a saját fejlesztésű (következésképp más márkánál nem megtalálható) xD-t. Nem bántam meg.
A leírást egyébként kiegészíteném a nem tükörreflexes, de az általad leírt csúcskategóriánál magasabb kategóriával. Ilyen pl. az a gép is, amit mostanában használok, egy Panasonic DMC-FZ50. 10Mpixel felbontással, 12x-es optikai zoom-mal bír. Teljes automatika, de akár teljes kézi beállítás is lehetséges, mozgókép (nagyon jó kép nagyon jó hanggal!), miegymás. Mostanában 120 ropiért láttam már, ez mondjuk baráti ár, ha van rá ennyi.
A 30ezerbe a Panasonic DMC-LS60-a belefér, az Extreme Digital-nél láttam is. 6Mpixelt tud, 3x-os optikai zoom-mal. Itt a link

Az igazság az, hogy ha tudsz rá kicsit többet szánni, akkor megéri egy komolyabb masinát venni, mert rosszabb fényviszonyoknál már nehéz egy ilyennel jó képet csinálni. De ez igaz a kategóriában az összesre.
  Előzmény: 71

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.16 18:08:53 (V) 72.
Wow, nem is tudtam, hogy ehhez is értesz. Köszi.
  Előzmény: 71

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2007.09.16 16:38:30 (V) 70.
No, eztet holnapig átgondolom.
  Előzmény: 69, benzol

<<   <   7   8   9   10   11   12   13   14   15   >   >>