Színváltás:
#FFFFFF #FFCCCC #FFCC99 #FFFF99 #FFFFCC #99FF99 #99FFFF #CCFFFF #CCCCFF #FFCCFF
#CCCCCC #FF6666 #FF9966 #FFFF66 #FFFF33 #66FF99 #33FFFF #66FFFF #9999FF #FF99FF
#C0C0C0 #FF0000 #FF9900 #FFCC66 #FFFF00 #33FF33 #66CCCC #33CCFF #6666CC #CC66CC
#999999 #CC0000 #FF6600 #FFCC33 #FFCC00 #33CC00 #00CCCC #3366FF #6633FF #CC33CC
#666666 #990000 #CC6600 #CC9933 #999900 #009900 #339999 #3333FF #6600CC #993399
#333333 #660000 #993300 #996633 #666600 #006600 #336666 #000099 #333399 #663366
#000000 #330000 #663300 #663333 #333300 #003300 #003333 #000066 #330099 #330033


Bejelentkezés:
Nick:
Jelszó:
Keresés a hozzászólásokban:
Szöveg:
Nick: pontosan
Év: hó: nap: óra: óta
Topicok és felhasználók keresése:
Topic:
Felhasználó:
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
Válassz topicot:
TopicnévUtolsó hozzászólás
VendégkönyvG.TIBI 2024.04.29 14:42:51
Hozzáadás a Kedvencekhez faibas 2024.04.21 14:15:20
Tensione tra imprenditori e autoritàfairtan 2024.04.21 13:53:47
Online bettingfaibas 2024.04.21 13:18:20
National Forumis 2024.02.23 00:25:31
A ZenekarnakForumis 2023.12.13 13:19:16
Plitvicei kirándulásForumis 2023.12.13 13:08:15
Is sports betting profitable?Lathan 2023.08.19 11:37:51
Műszaki dolgokPalodi 2023.08.19 11:31:03
Are sports betting profitable?Palodi 2023.08.19 11:29:47
HumorLathan 2023.08.19 11:17:31
Melyek a legjobb esport fogadási platformok Magyarországon?Palodi 2023.08.19 01:23:01
Konyhai dolgokLathan 2023.08.19 00:58:31
Erdély kirándulásForumis 2023.08.11 13:23:38
Ünnepek/születésnap,névnap/Ben 2022.05.30 09:53:17
SportBen 2022.05.27 05:10:11
Illés Lajos Emlékturné 2016Goston 2017.03.19 09:11:11
Aranyköpések, aforizmákcseresznyevirág 2013.08.31 17:43:11


<<   <   428   429   430   431   432   433   434   435   436   >   >>  

Vendégkönyv   25478
Goston Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.04 21:17:06 (H) 18307.
Пиздец!
  Előzmény: 18303, Cila

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.04 08:22:11 (H) 18306.
Kárpáti Zsuzsa képei, 2009.12.30.

Cila Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.03 23:14:15 (V) 18305.
Neem, sajnos nem tudok, egy üzenetben kaptam, de nagyon megtetszett!

Ezt jelenti:

Boldog új évet, jó egészséget és sok sikert kívánok mindenkinek.

Lilike Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.03 22:26:31 (V) 18304.
...Te mindig is tudtál muszkául????? Ferdítsd le, naa, léééécíííí!!
szpászíba
  Előzmény: 18303, Cila

Cila Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.03 19:04:51 (V) 18303.
С наступаюшим Новым Годом желаю вам всем крепкого здоровья, успехов в работе и в личной жизни !

B.U.É.K.

hulio Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.03 15:11:45 (V) 18302.
  Előzmény: 18301, G.TIBI

G.TIBI Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.03 11:21:51 (V) 18301.
Tini MüPa koncertjének plakátja a hírekben

Joly Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.02 22:18:08 (Szo) 18300.
Kedves Mindenki!
Hat, ez az ev nem ugy indult, ahogy kellett volna, vagy szerettuk volna. Csak remelni tudom, hogy a folytatas jobb lesz mindenki szamara. Szeretnek tarsa lenni THJ-nak abban, hogy tolom vele "Illes szekere"-t, ha ezzel segiteni tudunk. Es erre kerek mindenkit. Nem akarok szentekedonek latszani, de Pal apostol szavai jutnak eszembe, aki azt mondta, hogy
"Bocsassatok meg egymasnak, ha valakinek panasza van a masik ellen. Ahogy az Ur megbocsatott nektek, ti is bocsassatok meg egymasnak. Legfokent pedig szeressetek egymast, mert ez a tokeleteseg koteleke".
Id.Hoffmann Gyuri koltoi kerdesere valaszolva, hogy "mit tegyunk?" en csak azt tudom tanacsolni, hogy JATSZATOK! A magatok oromere es a mi szorakoztatasunkra.
Nem tudom, hogy szamit-e, de en tovabbra is orommel fogok jarni a koncertetekre.
Tovabbi sok sikert az FG-4 es BlackBirds zenekaroknak.
Az uj evre meg kivanok mindenkinek "beket es remenyseget".


Soós Adrienne Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.02 15:14:43 (Szo) 18299.
Sziasztok!

Mi amikor ott voltunk először az Illésklubban Koncz Zsuzsi dedikáláson a végén egy-két Illés számot hallottunk csak az FG-4-től, mert utána már el kellett jönnünk. Gondolom nagyon sokan az Illésen, a Fonográfon és Koncz Zsuzsin nőttünk fel. Bár én csak a BS beli Illés koncerten voltam ott, a Népstadionba sajnos nem tudtam elmenni, csak a TV-ben néztem. Tehét én Illésen és Koncz Zsuzsin ill. Tolcsvay Lacin nőttem fel. Viszont Zsuzsi minden koncertjén voltam és remélem leszek, leszünk, remélem csinálja tovább a pályát.
Ott leszünk Bródy János koncertjén is.
Én csak annyit írnék, hogy "szeressük egymást gyerekek, hiszen minden percért kár." Persze a legjobb az lenne, ha még élne Illés Lajos és Pásztory Zoltán, akkor talán lenne és működne még az eredeti Illés. De mivel őket sajnos elvesztettük, becsüljük meg azokat akik az Illés dalokat viszik tovább és éneklik. Olyan szép kerek szám ez a 2010, kívánom, hogy mindannyiunk szívében végre már béke és szeretet legyen. Biztos onnan fentről Illés Lajos és Pásztory Zoltán is ezt kívánja nekünk.
Az volna a legjobb, ha maradna az Aranytízben az Illés klub és játszana legalább egy hónapban 1-2 szer az FG-4.
De biztos lesz egy másik hely, ami minden Budapesti számára megközelíthető lesz. Jó lenne, ha az is a belváros szívében lenne. Remélem ott majd időnként ott lesz az FG-4.

Más ezek szerint február 12-én este 7-kor lesz az Illés Lajos emléknap az Illés klubban? Lehet tudni, hogy mennyibe fog
kerülni a belépő? Köszönöm!

Mindenkinek szeretetben gazdag, békés új esztendőt kívánok!

Szeretettel:

Adrienne

Bálint Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.02 13:31:02 (Szo) 18298.
Fontos dolgokat írt le HULIO, igen, én is így látom, én is kérem MINDENKITŐL, hogy NEM ÁRTANI és támogatni mindazokat, akik tenni tudnak, hogy az ILLÉS/FONOGRÁF ÉRTÉKEK megmaradjanak (ne csak rögzített hang és kotta formájában), hanem ÉLŐ ZENÉBEN !
  Előzmény: 18297, hulio

hulio Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.01 22:45:56 (P) 18297.
"Édes évek..." (bocs, ez Metro, tudom...)
Máig az a gyerek maradtam, akinek a legnagyobb élmény az életében az Illés-Fonográf számokat élőben hallgatni. Most egy kissé keserű vagyok. A klubtól megkaptam azt, ami az életemet kiteljesítette, és ezért sokaknak tartozom köszönettel. Nem gondoltam volna korábban, hogy valaha is részletes háttérinformációkat leszek kénytelen megismerni, és hogy ha csak magamban is, de "ítélethozatalra" kényszerülök. Sajnálom, hogy bárkitől is indítva, olyan helyzet alakult ki, amelyben id. Hoffmann Gyuri kénytelen volt ezt a bejegyzését megírni. Tudom, hogy senki sem hibátlan, és tudom, hogy a klub indítása, mint ahogy a továbbvitele sem megy, mehetett önzetlen hozzáállás nélkül, miközben a közömbös, vagy éppenséggel nagyon is anyagias környezetnek is meg kell, meg kellett felelni.
Az egyéni körülményeim alakulása immár fél éve nem teszi lehetővé, hogy érdemleges gyakorisággal megjelenjek a rendezvényeken, ezzel mintegy kívül is kerülök, és nincs is szándékomban így, kívülről beleugatni a klub ügyeibe. Köszönöm, amit itt kaptam, és arra kérem azokat, akiknek fontos, hogy az Illés és Fonográf dalok még hallhatóak legyenek egy darabig, egyet tartsanak szem előtt: NEM ÁRTANI!
Különösen az Illés dalokra igaz, hogy ha néhány "mániákus" nem játssza, egy-kettőre teljes feledésbe merülnek. Köszönhető ez a hajdani felvételi technikának, és a mai füleknek már igencsak idegen hangzásvilágnak. Becsüljük meg azokat, akik értő igényességgel nyúlnak egykori bálványaink életművéhez, és segítsük őket a magunk módján és lehetőségeink szerint az értékmegőrzésben!
Ennek jegyében kívánok Mindannyiunknak boldog, békés és eredményes új esztendőt!

ouldamar Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.01 22:10:45 (P) 18296.
BOLDOG KARACSONY ÛNNEPEKET KIVANOK MINDENKINEK ES BOLDOG UJ EVET.ITTAM A NO.COMMENT EGYUTTESNEK AZ EGESZSEGRE ,MAGYARUL: FEDO SANY,ANTI TAMAS,MORICZ MIHALY ,TIBI ES PERSZE ES NEM UTOLSO SORBAN AZ EN DRAGA BARATOM NEMETH OXI, POMAZI LEGENDAS FONOGRAF DOBOSA,AKAR KI AKAR MIT MOND.Hocine OULDAMAR EGY MAGYARABFRANCIA MARTINIKI.

Lilike Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.01 21:22:45 (P) 18295.
Én megmondom mi az az egyetlen dolog, ami rohadtul zavar engem ebben az egészben: itt van egy fiatal, tehetséges zenészekből álló zenekar, akik valóban rendkívül magas színvonalon játszanak és életük az Illés-Fonográf (meg ugye a Beatles). Ezt azért merem bátran és bármikor kijelenteni, mert a leges-legelső nyilvános fellépésük óta ismerem őket, aminek idén lesz 6 éve, és pontosan a fentiek miatt tartottam ki mellettük ennyi időn keresztül.
Elkezdtek zenélni az Illés Klubban, ami egy hatalmas dolgot jelentett, és nagy megtiszteltetés volt számukra minden bizonnyal, erre gyakorlatilag az elejétől fogva rosszindulatú vádaskodások, néha már-már rágalmak közepette kellet muzsikálni, jókedvűen, lelkesen. És igen, már a legelső IK-beli fellépés után elkezdődtek a fúrások, gondolom, nem kell emlékeztetni rá senkit.
Ezek után, én nem csodálom, hogy esetleg kiábrándultak az egész dologból, és nem volt már kedvük és lelkesedésük a jópofizós fórumozáshoz és a klubtagokkal való sörözgetéshez.

A Gyuri által leírtakkal én körülbelül nagyjából tisztában voltam, hisz’ nem vagyok vak, így különösebben nem lepődtem meg, de azért így összefüggésében és egyben látni a dolgokat mégis csak elgondolkodtató.
Az én meglátásom a következő, és most lehet, hogy páran meg fognak rám haragudni, de nem bánom, vállalom, mert én így látom a dolgokat: szerintem az IK azért tart ott most ott, ahol, mert a vezetőség azon kívül, hogy stage passokkal a nyakában járkál és fogadja a túláradó köszöneteket, nem nagyon akart csinálni semmit. Nekem nagyon ez jött le. Bejelentették, hogy vége, majd bíztatták az FG-4-et, hogy keressen egy helyet és csináljanak (szigorúan) saját klubot. Majd miután lett hely, hirtelen, szépen újraélesztették az IK-t. Közben pedig a zenekar minden újító próbálkozását megfúrták, véleményem szerint azért, mert féltették a pozíciójukat. Holott – és remélem, ez most már mindenki számára világos – erre semmi okuk nem volt. Nem tudom, milyen más indíttatás lett volna a dolgok háta mögött. Azt természetesen nem vitatom, hogy nagyon szeretik az Illést, ám ez csak a dolgok egyik része.
Szóval úgy elég nehéz működtetni valamit, és az ember, egy idő után, ha valamibe energiát öl, és külső okok miatt az mégsem fejlődik, előbb-utóbb abbahagyja.

Szóval a „Láss, ne csak nézz” nem hülyeség. A legrosszabb az egészben, hogy mindenkihez csak fél infók jutottak el, amiből szépen levonta a maga kis következtetéseit, és olyanért bántotta az FG-4-et, amit nagyon, de nagyon nem érdemelt meg. Sőt. Nekem csak ez fáj.

svédasztal Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.01 19:56:37 (P) 18294.
Boldog új évet kivánok minden klubosnak, az FG-4/BlackBirds zenekarnak és Hoffman György sr-nak.

Kedves Gyuri!
Úgy gondolom és hiszem, kogy kettönk között semmi személyes probléma nincs és nem is volt.
Épp ezért nagyon rosszul esik, hogy az utóbbi napokban keletkezett parázs vitát személyes vádaskodások szintjére próbálod lealacsonyítani.
Valóban hiányoltan az itt leírtakra a választ, de emögött semmiféle rosszindulat nem volt. Nagyon sajnálom, hogy ezt te így fogtad fel. A sajnálatos tüzesetröl nem volt tudomásom - mint ahogy másoknak sem. Ez természetesen megmagyarázza a válasz késlekedését. Azt viszont nem, hogy a zenekarral kapcsolatos korábbi bejegyzésekre - amik csak pozitív hangon említették a zenekart - miért nem érkezett egyetlen reakció sem.
Tudnod kell, hogy én végig kitartottam a zenekar mellett, az utolsó, általad sárdobálósnak nevezett idöszakban is, mivel azt tartom, hogy a zenekar nagyon jó, így az esetleges félreértéseket ennek megfelelöen kell kezelni. Nem kis "lobbytevékenységet" folytattam a zenekar érdekében a házizenekar-csere idöszakában a klubvezetésnél.
A klubvezetök közül Gittinger Tibi soha nem "ment nyugdíjba", ilyen irányú kijelentést sem tett soha. Páratlan archívumával, Hatalmas tudásával, széles ismeretségi körével, az Illés/Fonográf zenekarok iránti lobogó szertettel vezette/vezeti a klubot. Nem szabad elfelejteni, hogy ö nem vállalkozó, állami/városi alkalmazott, a BKV-nál végzett felelösségteljes, többmüszakos fárasztó munkája mellett ápolta az Illés-örökséget, mindenféle anyagi ellenszolgáltatás nélkül.
Hegedüs "Indián" Laci valóban említette "nyugdíjazását", de, miután "le lett hurrogva" ezt a véleményét megváltoztatta. Ez hozzátartozik "Indián" természetéhez, nem is ezért szeretjük.
Az "Id Hoffman Gyuri vállalkozás" azért vette át az Illés-klub vezetését, mert Hegedüs laci vállalkozása nem terjedt ki koncertszervezésre. Hogy a klub körül a dolgok a legnagyobb rendben müködjenek, praktikussági okokból jött létre ez a konstelláció.
Lehet, hogy 35 VIP kártya volt kiadva, a pontos számot nem tudom, de az biztos, hogy az összes VIP kártyatulajdonos EGYSZERRE soha nem volt jelen egyik rendezvényen sem. Ezzel szemben a zenekar is hozott vendégeket (teljesen normális) és, ahogy THJ már említette voltak újságíróigazolvánnyal is és természetesen az ingyen fellépö vendégmüvészektöl sem lehet megtagadni, hogy feleségüket, barátnöjüket behozzák. A VIP kártyások többsége vagy munkájával, vagy anyagilag támogatta a klubot. Csak magamat példának hozva: "gazdaságilag" sokkal jobban jártam volna, ha esetenként megváltom a tagsági nélkül évényes felemelt belépöket.
A Ház büféje valóban csapnivaló, erröl kár lenne vitát nyitni. Hogy italt behoznak, ezért már ne Tibi, vagy Laci legyenek a felelösek. Azért se, hogy nem takarították el a bulik után az üvegeket.
Az is furcsa, hogy te a Westendben kész tények elé állítottad a klubvezetöket. Ha valóban a Ház mondta fel a klubesteket, akkor közösen kellett volna megoldást találni a felmerült problémára. A 2010-es klubnapok már ki voltak tüzve, a mai napig megtalálhatók a "Klubok" menüpont alatt.
Végezetül: Ki merem jelenteni, hogy a klubosok közül senki nem "utálja" az FG-4 zenekart. A zenekar elismerten jó, éppen ezért csaptak ilyen magasra a hullámok. Egy "egy húron pendülünk" zenekar esetében egyetlen hozzászólás sem íródott volna ezen a fórumon hasonló helyzetbe. Én úgy találom, hogy a klub szegényebb lesz az FG-4 nélkül, hiszen hasonló kvalitású zenekar ma Magyarországon nincs.
The show must go on, ehhez kívánok a klubvezetöknek sok szerencsét és sikert és részemröl ehhez minden tölem telhetö támogatást megadok. Remélem, hogy az FG-4 zenekart is lesz alkalmam még élöben hallani, természetesen az aktuális belépöjegy megváltása után.

Ennyit akartam hozzáfüzni id. Hoffman Gyuri "életének ezen a fórumon történt utolsó hozzászólásához"

Mégegyszer nagyon boldog új évet kívánok mindenkinek.

Szabó Péter (svédasztal)

  Előzmény: 18286, FG-4

Speci Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.01 15:05:13 (P) 18293.

Irigykedve olvastam bejegyzésedet a tegnapi koncerttel kapcsolatban. Sajnos nem tudom annyiszor élö elöadásban meghallgatni a számomra kedves zenét (Beatles, Illés, Fonográf) ahányszor szeretném, mert a koncert helyszinektöl kicsit távol lakom.
Remélem, hogy a zenei élmény megszerzésében csak a távolság lesz továbbiakban is a nehézség! Bizom, hogy az általad leírtak és Téhájé felívása nem talál süket fülekre, és a jövöben is részt tudok venni olyan Illés klubos összejövetelken, ahol kiválló tolmácsolásban hallgathatom meg Leventéék szerzeményeit!
  Előzmény: 18291, Bálint

Hilda Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.01 14:59:05 (P) 18292.
Kedves FG-4, Kedves THJ, Kedves Fórumozók!
Az éremnek két oldala van, egy „kívülálló”, egy „tudatlan” nem biztos hogy mindkét oldalát látja. Én sem láttam/látom.
Az első hozzászólásomat úgy kezdtem, hogy a vitában nem szeretnék részt venni. Sajnos mégis részese lettem, főleg azzal, hogy feltettem jó pár kérdést. Aki úgy érzi, hogy megbántottam, itt most nyilvánosan bocsánatot kérek tőle, mert senkit nem állt szándékomban megsérteni, sárral dobálni meg pláne nem. Ez utóbbit nem is vettem magamra.
Én pici lánykoromtól imádom az Illést. Ez egy soha el nem múló, örök szerelem. Minden, ami hozzájuk köthető és mindenki, aki ápolja ezt a nagy szerelmet, szívemben megkülönböztetett helyet foglal el, mint ahogy Tibi, Indián, a klubot létrehozó, működtető szervező, mindenki, aki emléket állít a Nagyoknak, és ide tartozik az FG-4 is. Ti olyan profin, olyan eredeti formában adjátok elő az Illés nótákat, ahogy én még senkitől, soha nem hallottam, és éveken keresztül nekem nagy örömöt szereztek ezzel.
Kedves Gyuri!
Azt kérdezed a Lajos emlékestre vonatkozóan, mit tegyetek, hogy a klubosoknak jó legyen és ne kezdjünk el bántani Benneteket. Csak a magam nevében válaszolhatok. Ha bárki egy ilyen estet szervez, mindent elkövetek, hogy ott lehessek, de ha az FG-4 teszi ezt, semmi pénzért ki nem hagynám.
Az előszilveszteri buliról is szólnék pár szót. FG-4 Illéssel kezdett és hogy a végén Illéssel zárt, ez nagyon ütős volt és igazán szép volt Tőletek. Köszönjük.
Végezetül mélységesen egyetértek Téhájé bölcs javaslatával, elő azzal a békepipával és mindnyájunknak a 2010-es esztendő legyen egy szép új év.
http://www.youtube.com/watch?v=BaCuJT27GGg&feature=related
  Előzmény: 18286, FG-4

Bálint Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.01 14:34:47 (P) 18291.
Először is BOLDOG ÚJ ÉVET kívánok !
Folytatásként pedig örülök Id. Gyuri részletes helyzetképének és Téhájé hozzászólásának! Jelenlegi foglalkozásomból is adódik, hogy mindig próbálom és mindig kell a másik szemével, más szemszögből, "másik kameraállásból" is nézni a dolgokat. Csak így juthatunk előre, minél többek tetszésétől kísérve.
Alapvetően érzelmi ember vagyok és számomra leírhatatlan boldogság, hogy 2009. december 31-én kint fagyoskodhattam a Nyugati téren és hallhattam a 60-as, 70-es évek ÓRIÁSI, KLASSZIKUS alkotásait, ÓRIÁSI, MAI, ÉLŐ előadásban az FG-4-től. Számomra ez a lényeg, EZ A ZENE !!!
És köszönet, hála ezért minden akkori és mai közreműködőnek.
Erre vágyom a jövőben is klub-szinten, egyéb rendezvényeken. És tudom, önző kijelentésnek hangzik, hogy a többi nem érdekel! Hogy mi van a háttérben, milyen szerződések, megállapodások, vélt vagy valós érdekek húzódnak meg az ebből a szempontból mondhatnám, "mellékes", a lényeg az eredmény. És persze rögtön vissza is vonom az előbbieket, hát hogyne érdekelne, hogy mindez hogyan jön létre és mi van a kulisszák mögött. Ha tudok, segítek, mert fontos, hogy ami megszületett, az meg is maradjon, "sok kérdést már megoldottunk" "the show must go on" (és itt a show-t a szó nemes értelmében gondolom).
Figyeljünk egymásra, halljuk meg egymást, hogy hallhassuk, hallgathassuk együtt azt, amit szeretünk!
  Előzmény: 18286, FG-4

Téhájé Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.01 13:10:37 (P) 18290.
Kedves hozzászólók (nagyon rossz már leírni is, hogy 'mindkét oldalról' - hát nem egy szekeret tolunk?!)
Bármelyik véleményt olvasom, valamilyen szempontból igazat tudok adni... Senkiről nem feltételezem, hogy szándékosan ártani akar a klubnak!
Évekig olyan jó volt a hangulat minden rendezvényen, alig vártuk, hogy újra összejöjjünk..!
Most ugyanazok az emberek egymást froclizva, provokálva játszanak egymás idegeivel... - miért?
Egy olyan házassághoz tudom hasonlítani a helyzetet, ahol minden szépen indul, de a hétköznapok, a nehezedő körülmények előbb-utóbb megrontják a kapcsolatot... és akkor még ott van a 'külső körülmény' az anyós (a 'drága mama'), aki sokat tud segíteni és ártani is - természetétől, hozzáállásától függ...
Nem kellene vele foglalkozni, de övé az ingatlan...!
(és ez elég erős szavazati joggal bír a vitákban)
Most az új évben nem lehetne nyitni egy 'tiszta lapot' és újra a régi lelkesedéssel együtt tolni 'az Illés Kluboschok szekerét'?
A gazdasági kérdések egyre nagyobb súllyal szerepelnek mindenhol és természetes, hogy túl sokáig nem lehet veszteségesen működni...
Abban biztos vagyok, hogy ezen a klubon senki nem akart (nem is tudna) meggazdagodni!
Egy ideig ment 'saját zsebből', de van egy szint, amin túl ez nem lehetséges és nem is elvárható...
Nem szeretném itt részletezni, hogy a tagsági díjakból mire sikerült eddig költeni, de higyjétek el, hogy az utolsó fillérig a klub érdekében lett felhasználva!
Azon nagyon kerekítem a szemem, hogy a 'vezetőség' esetenként akár 35 embert is bevisz alkalmanként fizetés nélkül... (Pl. konkrétum és Indián akár a jeggyel tudja bizonyítani, hogy 30-án a feleségének, aki mindössze másfél órát töltött a klubban, megvette a belépőt...!)
Amúgy el tudom képzelni, hogy időnként van ennyi 'nemfizető', de lehet, hogy ebben azok is benne vannak akik tőlünk függetlenül újságíró igazolvánnyal jönnek be, illetve azt is el tudom képzelni, ha jön egy hat-hét tagú zenekar vendégként ingyen fellépni, akkor a vezetőségből senki nem mondja nekik, hogy a barátnőjüknek, feleségüknek vegyenek belépőt...
Persze a háznak meg igaza van a saját szempontjából, hogy a bevétel nem tükrözi minden esetben a teremben levő tömeget...
Írtam az elején, hogy valahol mindenkinek igaza van...
De könyörgöm ne egymást marjuk emiatt...!
Néha egy kicsit nézzük a másik fél szempontjából is a helyzetet!
Nekünk kicsit nehezebb, mert nehezen tudjuk elképzelni, hogy valaki ezt a nemes ügyet nem 'szerelemből, lelkesedésből' szolgálja...
De például a takarítónőtől akinek esetleg nincsenek olyan személyes élményei amiken a mi rajongásunk alapul, el kell fogadnunk azt a hozáállást, hogy tevékenysége közben a fizetése lebeg a szeme előtt...
Szóval én megtettem a javaslatom, Indiánnál biztosan akad valahol egy békepipa, üljük körbe a tüzet, mielőtt 'jön az erdész és mindenkit hazazavar'!
BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK! THJ

segment Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.01 12:57:59 (P) 18289.
Békés,Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.01 01:20:31 (P) 18288.
Eljött végre a nap, a perc, itt az Új Esztendő!
Jön a sok SMS, túl sok vele a teendő.
Törlöm, ahogy bírom, s közben fogy a pezsgő,
365 nap épphogy elegendő.

<<   <   428   429   430   431   432   433   434   435   436   >   >>