Színváltás:
#FFFFFF #FFCCCC #FFCC99 #FFFF99 #FFFFCC #99FF99 #99FFFF #CCFFFF #CCCCFF #FFCCFF
#CCCCCC #FF6666 #FF9966 #FFFF66 #FFFF33 #66FF99 #33FFFF #66FFFF #9999FF #FF99FF
#C0C0C0 #FF0000 #FF9900 #FFCC66 #FFFF00 #33FF33 #66CCCC #33CCFF #6666CC #CC66CC
#999999 #CC0000 #FF6600 #FFCC33 #FFCC00 #33CC00 #00CCCC #3366FF #6633FF #CC33CC
#666666 #990000 #CC6600 #CC9933 #999900 #009900 #339999 #3333FF #6600CC #993399
#333333 #660000 #993300 #996633 #666600 #006600 #336666 #000099 #333399 #663366
#000000 #330000 #663300 #663333 #333300 #003300 #003333 #000066 #330099 #330033


Bejelentkezés:
Nick:
Jelszó:
Keresés a hozzászólásokban:
Szöveg:
Nick: pontosan
Év: hó: nap: óra: óta
Topicok és felhasználók keresése:
Topic:
Felhasználó:
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
Válassz topicot:
TopicnévUtolsó hozzászólás
Vendégkönyvabsz 2024.07.02 11:33:25
Erdély kirándulásKarmisil 2024.06.05 13:19:11
Hozzáadás a Kedvencekhez faibas 2024.04.21 14:15:20
Tensione tra imprenditori e autoritàfairtan 2024.04.21 13:53:47
Online bettingfaibas 2024.04.21 13:18:20
National Forumis 2024.02.23 00:25:31
A ZenekarnakForumis 2023.12.13 13:19:16
Plitvicei kirándulásForumis 2023.12.13 13:08:15
Is sports betting profitable?Lathan 2023.08.19 11:37:51
Műszaki dolgokPalodi 2023.08.19 11:31:03
Are sports betting profitable?Palodi 2023.08.19 11:29:47
HumorLathan 2023.08.19 11:17:31
Melyek a legjobb esport fogadási platformok Magyarországon?Palodi 2023.08.19 01:23:01
Konyhai dolgokLathan 2023.08.19 00:58:31
Ünnepek/születésnap,névnap/Ben 2022.05.30 09:53:17
SportBen 2022.05.27 05:10:11
Illés Lajos Emlékturné 2016Goston 2017.03.19 09:11:11
Aranyköpések, aforizmákcseresznyevirág 2013.08.31 17:43:11


<<   <   422   423   424   425   426   427   428   429   430   >   >>  

Vendégkönyv   25483
Goston Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.13 11:13:48 (Sze) 18434.
Szerintem nem más, a buli, a szórakozás ugyanolyan, akár tag, akár nem. Eddig se volt különbség abban, hogy valaki tagságival szórakozott, egyszeri belépővel vagy belógott. Annyiban más, hogy az egyesület hivatalos, a baráti társaság meg nem az. Aki nem tag, annak nem mindegy, hogy ki, kivel,mikor, hova,miért és miért nem? Aki meg tag, az megtudja a rátartozó részleteket is. Ergával értek egyet.
  Előzmény: 18433, Lilike

Lilike Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.13 09:48:49 (Sze) 18433.
Szerintem az, amit én is érzek, hogy egy egyesületnél másként vannak már a dolgok...Más egy baráti társaságban tagnak lenni, és ás egy egyesületben. És ugye az sem volt tisztázott, hogy egyáltalán van-e egyesület...
  Előzmény: 18432, erga

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.13 09:41:44 (Sze) 18432.
Elvira, ezek a kérdések az utóbbi 2-3 évben ugyanúgy aktuálisak lehettek volna, csak gondolom, eddig szórakozni jártál a klubba, és nem az érdekelt, hogy épp milyen cég milyen számlájára kerül a belépőd ára, és hogy azon miként osztozik az aktuális művház, a zenekarok, a klub, stb. Mi változott meg ilyen hirtelen, hogy regisztráltál, és többszörösen teleírtad a 19-es monitoromat a technikai részletek boncolgatásával?
  Előzmény: 18430, J. Elvira

Lilike Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.13 08:51:44 (Sze) 18431.
No comment.
  Előzmény: 18428, szürke bagoly

J. Elvira Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.13 01:56:53 (Sze) 18430.
Kedves Szürke Bagoly!

Ha tényleg szeretnétek, csatolok képet a bemutatkozásomhoz. De az anyakönyvi kivonatom is beteszem ide, ha úgy jobban, tisztábban, világosabban tudunk beszélgetni… Én ennek nem érzem szükségét.

Ez egy kivételes fórum (ahova fényképet lehet csatolni), de általában minden fórumon csak nick nevek beszélgetnek (A nick név az a név, ami a „virtuális”, de egyébként hús-vér személyt jelöli az adott fórumon), ettől még tiszteljük egymást. Egyébként úgy vettem észre, hogy Benzol, és Lilike is arcképes, mégsem adtál nekik itt választ, őket is a Pannónia utcába invitáltad. De ez már szőrszálhasogatás.

Örülök, hogy nem az Egyesület szervezi a fesztivált, ez így tiszta számomra!!!! Ezen válaszodat beírhattad volna az első levelemre is, és akkor megkíméllek Titeket és magamat még néhánytól. De így is örülök neki, hogy megválaszoltad.

A szándékaid valóban tisztességesek, a szándékaiddal nem is volt itt senkinek problémája, nekem sem. Csak ezeknek a hirtelen dolgoknak nem teljesen átgondolt döntések következményeivel.

De most már értem, hogy a fesztivált Te, egy személyben szervezed, nem az Egyesület. Nem értem eddig ezt miért volt titok, miért hittük azt a közzétett infók alapján, hogy ezt már az újonnan alakult Egyesület rendezi? Ha én nem kérdezek rá, akkor ezt itt senki nem tudja, holott írtad itt mindenkire tartozik minden. Remélem senki nem érzi becsapva magát, én egy kicsit igen. Nem értem miért tesz akkor a klub már most különbséget a még nem hivatalos Egyesületi tagok és nem tagok között, ha nem az Egyesület szervezi, ez rosszul is eshet, de nem esik.
Idézet tőled: „A belépő ára erre az eseményre , január 17-én ( 4 zenekar !!! ) egyesületi tagoknak 1500 Ft , nem tagoknak 2000 Ft.” De ez a plakáton is fent van. De igazából nem érdekes! Tényleg nem fontos, hogy nekem mennyibe kerül a belépő, az Illésre szívesen áldoztam és áldozok bármikor, hiszen fontos része az életemnek.

Most már tényleg nem akarok veszekedni, én sem folytatom tovább a vitát, de ezek továbbra is homályosak maradtak számomra:

- „ egyesület bemutatja” számomra azt jelenti, hogy működik (tök mindegy, hogy szervezkedik, vagy bemutat, vagy működik… csinál valamit, nem?)

- Ha Te egy személyben szervezed, akkor azt kellett volna plakátolni, hogy szürke bagoly és baráti köre (vagy kluboschok vagy bármi) bemutatja. Az egyesület az jogi fogalom, ami a plakáton is többször szerepel.

- Idézet tőled: „A jegyeket is a TEMI FMH árulja nem mi. A bevételből nekünk járó pénzt ( a bruttó összegből , a költségek levonása utáni szerződés szerinti %-ot) pedig majd akkor utalják , ha lesz bankszámlája a bejegyzett egyesületnek. A fellépő zenekarok is majd akkor kapják meg, számla ellenében a "gázsijukat"”
Szóval, ha a Temi FMH Veled lesz szerződésben, akkor miért a majdani egyesület bankszámlájára utalja majd a bevételből járó pénzt, miért nem a Tiédre (cégedére)? Miért kell az egyesület bankszámláját megvárni, ha nem is az Egyesület szervezi? Vagy mégis? És a fellépő zenekaroknak miért nem lesz kifizetve már akkor a gázsi, amikor a Te számládra kerül, miért csak akkor, ha az Egyesületnek meglesz a számlája? (Ami lehet 2 hét is, de lehet több hónap is) De ez már a zenekarok problémája.

- Sajnos nem én vagyok az egyedüli, akinek ellentmondásos sokminden, Benzol beírása is jelzi, hogy ő is azt hitte, hogy már szeditek a tagsági díjakat, hiszen azt írta, ha a helyszínen befizetem, akkor kedvezményes belépőjegyet kapok.

Remélem rajtam kívül mindenki érti a klub körül zajló dolgokat. Mivel írtad, hogy arctalan embernek többet nem válaszolsz, így ezen hozzászólásomra választ nem várok, maradok kétségek között, de a kedvemet ez természetesen nem vette el, nekem károm nem származik belőle, csak lehet, hogy nálam ez már szakmai ártalom, ezért szóltam, hogy jobb a fesztivál előtt tisztán látni a dolgokat. Szóval továbbra is Éljen az Illés, és sok rendezvényt kívánok még magunknak! És bárkivel összeborulok továbbra is, és nem haragszom senkire, Rád sem (mégha ezt is érzed).

Elnézést Mindenkitől, hogy megint hosszú lettem.

Jó éjszakát!
Elvira








szürke bagoly Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.13 00:10:45 (Sze) 18429.
Tolcsvay klub január 30. szombat

http://www.youtube.com/watch?v=M-jbykkqpDY

szürke bagoly Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.12 23:37:56 (K) 18428.
Bár nem szeretek "arctalan" emberekkel még egy fórumon sem beszélgetni , az alapító tagság kérésére , most az egyszer még válaszolok , nehogy a fórumot "csak" olvasgatókban , kétségek merüljenek fel szándékaim/szándékaink tisztasága felől.
A továbbiakban Neked - legfeljebb akkor válaszolok , ha tudom/tudjuk ki vagy.
Az alábbiak olvasása után - bízom benne - világossá és tisztává válik a háttér ( bár érdekes , ezek a dolgok az elmúlt majd két évtizedben senkit sem érdekeltek)

A vasárnapi bulit nem az egyesület szervezi , hanem egy személyben én , az ötlet - ILLÉS - FONOGRÁF tribute zenekarok fesztiválja - is az enyém , régen dédelgetett álmom.
A tribute kifejezés jelentése : hogy művészek egy számukra meghatározó előadó/zenekar munkássága előtt tisztelegnek egy lemezen/koncerten fel- és átdolgozásaikkal.

1992 és 2006 között is a saját cégem szerződött / szervezett / számlázott , mégis azt írtuk ki hogy "kluBOSCHok" , és ezt nem is tiltja semmilyen törvény
A plakátra is az van írva , hogy a "....... egyesület bemutatja " , ez nem szervezést jelent.
A jegyeket is a TEMI FMH árulja nem mi.
A bevételből nekünk járó pénzt ( a bruttó összegből , a költségek levonása utáni szerződés szerinti %-ot) pedig majd akkor utalják , ha lesz bankszámlája a bejegyzett egyesületnek.
A fellépő zenekarok is majd akkor kapják meg , számla ellenében a "gázsijukat", azaz a vasárnapi bulit előre megfinanszírozzák saját zsebből !
Egyesületi tagsági díjakat , sem szedtünk/szedünk még , ugyanez okból.
Az alapító okiratot és minden más egyesülettel kapcsolatos jegyzőkönyvet pedig , mindenki elolvashatja az egyesület székhelyén.
A telefonszámom sem titkos hiszen a főoldalon ott van Gittinger Tibiével egyetemben.
Amúgy nem törvényi előírás az interneten való közzététel , sőt az az internetes oldal létrehozása sem kötelező.
Ez a domain név - kluboschok.hu - , amin fórumozgatunk pl. Horváth Marcell (erga) tulajdona , és Gittinger Tibi és én a saját pénzünkből finanszírozzuk , nem adományokból.

  Előzmény: 18424, J. Elvira

J. Elvira Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.12 22:11:10 (K) 18427.
Benzol, értelek, és én akármennyiért megveszem a belépőt, ezzel nincs gondom. De örülök, hogy már neked sem, csak egyedül nekem vannak kérdéseim az Egyesülettel kapcsolatban. De azt is írhattad volna, hogy vegyem meg a belépőt, a többihez úgysincs közöm. Kb. ezt érzem itt a napokban.
  Előzmény: 18426, benzol

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.12 22:03:09 (K) 18426.
Szerintem odamész vasárnap, ott lesz Indián, kitöltöd a papírt, befizetsz 1000 forintot (első havi tagdíj, vagy rögtön 12-t) és így 500 forinttal olcsóbban (1500 Ft-ért) megveheted a belépőt. Vagy nem töltesz ki semmit, és megveszed 2000 Ft-ért a belépőt. Asszem, én megvilágosodtam.
Ahogy elnézem, más fontos dolog nincs ezzel kapcsolatosan, csak hogy élvezd a műsort. Rajtunk (zenekarokon) nem fog múlni.
  Előzmény: 18424, J. Elvira

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.12 21:56:55 (K) 18425.
Szerintem nincs itt egymásnak esés. De néhány más dolog sincs, ami viszont jó lenne, ha lenne.
Egyébként én is támogatom, hogy boruljunk össze, mint biciklik a kocsma előtt, és énekeljük el a Give Peace a Chance című világslágert. Szegény jó Lennon idén 70 lenne, kezdhetjük is ezzel az emlékévet.
  Előzmény: 18423, Bálint

J. Elvira Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.12 21:48:21 (K) 18424.
Kedves Szürke Bagoly!

Köszönöm, de sajnálattal vettem rövid válaszod, nem erre számítottam. De megértelek. Persze, kicsit bánt, hogy eddig minden egyesülettel kapcsolatos kérdésre nyilvánosan a fórumon válaszoltál, de nekem csak a Pannónia u. – ban tennéd. Én nem belépni szerettem volna most még, csak kérdéseim voltak, nem látom be ehhez miért szükséges a személyes találkozó? (Ezek szerint még telefonon sem lehet kérdezni...) Véleményem, hogy nem csak az örömöt kell a bajtársakkal megosztani (Egyesület alapítás öröme), hanem a nehézségeket is (bejegyzés körüli dolgok, alapszabály stb.).

Őszintén szólva, ez a hozzászólásod: „ ….és ebben a baráti körben , mindenkire tartozik egy-egy döntés háttere, amíg én kötöttem a szerződéseket - 2007 decemberéig - ez így is volt.” - sarkallott arra, hogy az összes kételyem-kérdésem nyilvánosan itt a fórumon tegyem fel. Engem is érdekel a dolgok háttere, ügymenete. Az, hogy az általam felvetett kérdésekre a válaszok nem nyilvánosak, azt sajnálom.

Tudom, hogy szívesen vendégül látsz , de holnaptól a hét végéig vidéken leszek (amúgy sem vagyok pesti), így nem tudok a vasárnapi Egyesületi klub napig elmenni Hozzád személyesen, és amíg nem döntök úgy, hogy belépek, addig talán nem is mennék. És gondolom, még sokan vagyunk itt olyanok, akik a vasárnapi egyesületi klub napig nem tudnak Hozzád egyenként személyesen eljutni és a kérdésekre választ kapni. Lehet, hogy sokan vannak, akik nem veszik azt a fáradságot sem, hogy akár itt megkérdezzék ezeket, hanem inkább nem foglalkoznak az egyesülettel, mert így elsőre kuszának tűnik és nem világos. De engem tényleg érdekel, hogyan is fog ez a vasárnap zajlani Egyesületi keretek között?!

Kérlek, ha megtisztelsz, erre a pár kérdésre itt válaszolj (ehhez nem kell személyes kontaktus, a netet meg ugye bárhol el tudom érni) mert (bár mindig örömmel), de ennek függvényében sokkal nagyobb örömmel fizetem be a belépőt, ha tudom tényleg minden úgy működik majd, ahogy írtátok.

Kérdéseim csupán ezek:

- Be lesz-e jegyezve az Egyesület a vasárnapi fesztiválig, hivatalosan működik-e akkor már?

- Ha nem, akkor ki lesz/áll hivatalosan a fesztivál mögött? (A saját céged lesz most is a szerződő/számlázó, mint '92-2006 között?) (Viszont akkor nem értem, hogy a plakát szerint miért az Egyesület mutatja be, miért az Egyesület rendezvénye ez)
(És, ha a céged, vagy más cége lesz a számlázó/szerződő fél, és nem az Egyesület, ebben az esetben érvényes lesz-e az Egyesületi tagsági a belépőre vonatkozóan (mert sima klubtagsági nincs)?)

- A vasárnap befizetett belépődíjam/unk, hogyan kerül utólag az Egyesülethez (ha egyszercsak majd bejegyzik és hivatalosan is működni fog)?

- Az alapszabály vasárnapig felkerül-e ide, vagy az új honlapra? (Hiszen onnan tudunk, mi leendő tagok tájékozódni hogyan is lehet az Egyesületetekbe belépni, milyen feltételekkel, milyen jogokkal és kötelezettséggel, és ennek függvényében dönteni, hogy szeretnénk-e élvezni a tagság örömeit.)

Remélem az Illéshez való közös kötődés szellemében megtisztelsz a válasszal, hogy a „bálványaink” éltetésére létrehozott Egyesület várhatóan hivatalosan mikortól is és hogyan működik?

Gondolom ez a baráti körünk minden itt lévő kis egyénét érdekli, hiszen a közösség tagjai vagyunk és szeretnénk is azok lenni. Ne vedd támadásnak a kérdéseim, tényleg a saját érdekünkben kérdezem ezeket a dolgokat, azért, hogy tisztán lássunk. Meg azért, mert gyorsnak érzem, ahogy itt zajlanak az események, olyan hip-hop történt minden, és nem látom helyénvalónak, hogy az Egyesület már nyílvánosan működik, holott a törvényes jogi keret még nincs meg. (De kérd ki ügyvéded véleményét is, bár gondolom megtettétek).

Szóval én csak nem értem mire ez a nagy sietség, és rohanás. A fesztivált türelemmel kivártuk volna, míg az Egyesület jogtiszta lesz. Azonban így azt érezném tisztességesnek, hogy amíg a céged, vagy más cége számlázza a rendezvényt, addig ne "Egyesület mutatja be" címszó alatt működjön, és ne Egyesületi tagdíjból finanszírozzátok, és ne legyen különbség a belépődíjakban, addig legyen egységes a belépő, vagy legyen ingyenes az első rendezvény.

Szerintem is ismerjük meg előbb az új honlapot, az alapszabállyal és minden egyéb vonatkozó dologgal, jogi kerettel, aztán kezdjen az Egyesület "dolgozni", fesztiválozni, gondolom ezzel a 21 tag is egyetért.

Persze, nem gondolom, hogy az igazság megtudásához új weblap kellene... de akkor az meg lesz vasárnapig?

Tulajdonképpen mondhatnám, mindegy is, hogyan működik az Egyesület, ha ez rajtam kívül senkit nem érdekel és mindenki 100% megbízik ebben a dologban, hogy ez így jó, Szürke Bagoly. Akkor menjünk és mulassunk, én biztos, hogy jól fogom magam érezni. De szerettem volna belépni az Egyesületbe, és bizalmat szavazni a szervezőknek... de így nem tudok, mert nem szeretném, ha a későbbiekben megbukna ez az Egyesületi dolog, mert míg odafentről nincs áldás rá, addig ez benne van a pakliban. Persze biztos van egy B, C, Q terv is erre az esetre is, hogy akkor hogyan tovább. Támogatni sem tudom addig a rendezvényeket, sem én, sem más, míg nem jogtiszta, vagy legalábbis amíg nincs hivatalos időpont, hogy mikortól működik az Egyesület.

Ui: A mutyizik számomra meg azt jelenti, hogy nem hivatalosan "dolgozik, működik", hanem ügyeskedik, de Lilike nem azt írta, hogy itt bárki is mutyizik, csak szólt, hogy ilyen dolgokknál nem lehet mutyizni, vagy van jogerő, vagy nincs, köztes megoldás nem létezik. És ez nem rágalmazás, nincs ott megemlítve senki. Valószínűleg benned még megmaradt a régi korszakból valami, hogy ilyen feljelentgetésekre gondolsz egyszerű szavak miatt. Ma szólás szabadság van.

További szép estét!

Válaszotok előre megköszönve: Elvira

Bálint Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.12 21:47:24 (K) 18423.
Ismét HULIO foglalta jól össze a lentebb is már egy-két szóban mások által érintett lényeget. Én is azt mondom, nehogy már egymásnak essünk, akik ugyanazt szeretnénk (így gondolom) és együvé tartozunk! Türelem és értsük meg egymást!
Da pacem Domine!
  Előzmény: 18422, hulio

hulio Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.12 21:07:21 (K) 18422.
Hali!
Nem szeretném felszítani a parázs véleménycserét, remélem, hogy idővel (hamarosan) minden a helyére kerül. Azt hiszem, természetes, hogy a fiatalok kritikusan állnak hozzá az "öregek" ügyeihez, ha jól emlékszem, mi is ilyenek voltunk. Ez volt az egyik fontos összetevő, amely az Illéshez húzott bennünket. Minden jószándék mellett is követhet el az ember tévedéseket, megsértődhet egy ártatlan kérdés vagy kérés miatt. Ha megnézzük egy egyesület honlapját, minden kérdésünkre választ kaphatunk. Én magam tag vagyok a HTE-nél. Ha akár tagként, akár kívülállóként bárki kíváncsi erre az egyesületre, mindent megtalál róla a honlapon ( http://www.hte.hu/ ) Feltételezem, hogy a klubosch egyesület sem kíván titkos társaságként működni (mint ahogy a szervezése sem úgy indult), és az itt még nyitott kérdések az új honlapon már nem lesznek kérdések többé.

...és harcolok a világbékéért.
  Előzmény: 18418, szürke bagoly

benzol Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.12 18:22:38 (K) 18421.
Kint volt indeksz-főlapon, nem tehetek róla
  Előzmény: 18415, erga

ouldamar Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.12 16:26:20 (K) 18420.
Sziasztok,

Nincs kedve a Brody Jànosnak egy JO koncertet tartani Pàrizsban? lehet rola szo éppen.

Stephen Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.12 15:49:36 (K) 18419.
OK!

István
  Előzmény: 18418, szürke bagoly

szürke bagoly Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.12 15:35:51 (K) 18418.
Nem csak egyetértek , de ezért is "dolgozom" sok-sok barátommal négy évtizede.
  Előzmény: 18416, Stephen

Lilike Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.12 14:20:10 (K) 18417.
Egyetértek.
  Előzmény: 18416, Stephen

Stephen Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.12 14:19:20 (K) 18416.
Kedves Barátaim!

Kérlek Benneteket, ne romboljátok le azt a hitemet, hogy ez az Illés klub alapvetően egy emberi, közösségi, művészi értékek megbecsüléséért, szeretetéért, segítéséért, fenntartásáért van.

Baráti üdvözlettel: Hanyi István

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2010.01.12 13:09:12 (K) 18415.
Te Velvetet olvasol?
  Előzmény: 18413, benzol

<<   <   422   423   424   425   426   427   428   429   430   >   >>