Színváltás:
#FFFFFF #FFCCCC #FFCC99 #FFFF99 #FFFFCC #99FF99 #99FFFF #CCFFFF #CCCCFF #FFCCFF
#CCCCCC #FF6666 #FF9966 #FFFF66 #FFFF33 #66FF99 #33FFFF #66FFFF #9999FF #FF99FF
#C0C0C0 #FF0000 #FF9900 #FFCC66 #FFFF00 #33FF33 #66CCCC #33CCFF #6666CC #CC66CC
#999999 #CC0000 #FF6600 #FFCC33 #FFCC00 #33CC00 #00CCCC #3366FF #6633FF #CC33CC
#666666 #990000 #CC6600 #CC9933 #999900 #009900 #339999 #3333FF #6600CC #993399
#333333 #660000 #993300 #996633 #666600 #006600 #336666 #000099 #333399 #663366
#000000 #330000 #663300 #663333 #333300 #003300 #003333 #000066 #330099 #330033


Bejelentkezés:
Nick:
Jelszó:
Keresés a hozzászólásokban:
Szöveg:
Nick: pontosan
Év: hó: nap: óra: óta
Topicok és felhasználók keresése:
Topic:
Felhasználó:
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
Válassz topicot:
TopicnévUtolsó hozzászólás
VendégkönyvG.TIBI 2024.04.29 14:42:51
Hozzáadás a Kedvencekhez faibas 2024.04.21 14:15:20
Tensione tra imprenditori e autoritàfairtan 2024.04.21 13:53:47
Online bettingfaibas 2024.04.21 13:18:20
National Forumis 2024.02.23 00:25:31
A ZenekarnakForumis 2023.12.13 13:19:16
Plitvicei kirándulásForumis 2023.12.13 13:08:15
Is sports betting profitable?Lathan 2023.08.19 11:37:51
Műszaki dolgokPalodi 2023.08.19 11:31:03
Are sports betting profitable?Palodi 2023.08.19 11:29:47
HumorLathan 2023.08.19 11:17:31
Melyek a legjobb esport fogadási platformok Magyarországon?Palodi 2023.08.19 01:23:01
Konyhai dolgokLathan 2023.08.19 00:58:31
Erdély kirándulásForumis 2023.08.11 13:23:38
Ünnepek/születésnap,névnap/Ben 2022.05.30 09:53:17
SportBen 2022.05.27 05:10:11
Illés Lajos Emlékturné 2016Goston 2017.03.19 09:11:11
Aranyköpések, aforizmákcseresznyevirág 2013.08.31 17:43:11


<<   <   235   236   237   238   239   240   241   242   243   >   >>  

Vendégkönyv   25478
szürke bagoly Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.13 14:12:54 (Sze) 22316.
Magam részéről csak annyit fűznék hozzá, hogy a budapesti Limonádé Joe füstmentes kultúrkocsmámban (1136 Budapest, Pannónia utca 13.) az általam "birtokolt" relikviák nyitva tartási időben (néha még azon kívül is) megtekinthetők, a ritka felvételek, amikkel rendelkezem megtekinthetők/meghallgathatók.
Bár személyesen már ritkábban vagyok ott, mert Cseszneken élek.
Giginek pedig üzenem, (privátban is próbáltam az imént, de nem sikerült, vsz. rossz az emil cim) bár nem engem szólított meg, hogy a jövőhéten kedd és péntek között amikor is Budapesten leszek, még az élményeimről is szívesen mesélek.
  Előzmény: 22315, Borella

Borella Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.13 13:55:57 (Sze) 22315.
Kedves Ummagumma, tökéletesen egyetértek veled.
Amiket itt Gigi összehord, az tökéletes tájékozatlanságra vall minden téren, a gyűjtés mibenléte, a klub alapítása és működése valamint a jóneveltség terén.
Magam is gyűjtő vagyok több mint 40 éve és nem hiszem, hogy bárki felszólítására, hogy tegyem közkinccsé, amire éveim, energiáim, pénzem, elszántságom ráment, ezt csak úgy megtenném. Másrészt én lennék a legboldogabb, ha többen, akik végigkísértük a "hőskort" részben vagy egészben és pótolhatatlan relikviákat őrzünk (cikkeket, fotókat, lemezeket, plakátokat, ritkaságokat stb.), "hivatalos" archívumba rendezhetnénk, de hiába az óhaj és az életműveink értelmes felhasználásának szándéka, ha se lehetőség, se mód nincs rá. Magyarán nincs hely (épület nagyterem stb.), anyagi eszközök, rengeteg pénz, másolók, szkennerek, stúdióberendezések (nekem még szkennerem sincs), idő, az égvilágon semmi, csak a rengeteg anyag, amihez kellő hely híján még én magam is nehezen férek hozzá, nemhogy még felszólításra bemutassam bárkinek, aki előáll vele, hogy én "valahogy" megszereztem és ő most látni szeretné, mert kimaradt ebből a korszakból. Nem valahogy, hanem kitartással, elszántsággal és legfőképpen igen bizony azzal, hogy korunknál fogva részesei voltunk sok "történelmi" eseménynek, volt idő, amikor újnak számított az a kislemez, amit Giginek antikváriumban kell beszereznie, és volt, amit én is már csak ott tudtam beszerezni, mert nagyon kicsi voltam még, mikor megjelent. Tehát amit megszereztünk, az az életünk lelkes munkája volt, akkoriban komoly anyagi áldozatokat követelt, rengeteg utánajárást, cikkek figyelését stb., és senki de senki nem köteles az érdeklődő utókornak odazúdítani.
Más kérdés, hogy magam is a közkinccsé tétel híve vagyok, na de nem így.

Ami pedig a klubot illeti és a közkinccsé tételt:
Tibi és Indián magán erejükből, magán akaratukból, lelkesedésből hozták létre ezt a klubot, tették bele amijük van, ahogy bírták munkájuk mellett, amennyi és amilyen eszközük erre volt. Itt mindent kizárólag a civil kurázsi mozgat, amiért csak köszönet jár nekik. Az archívumból magam is pótolni tudtam hiányzó cikkeket, fotókat, mert nekem sem voltak meg, pedig sok mindent eltettem, megszereztem anno, de állítom, hogy nincs két egyforma teljességű gyűjtemény ebben az országban. Ezért is lenne jó összeverbuválni egy értelmes archívumba ezeket az elfekvő anyagokat, de ez nagy munka, és bármennyire lenne rá kedvem, most végképp nem olyan időket élünk, amikor bármibe is bele lehetne vágni, egyelőre már az is eredmény, ha életben maradunk.

Tibinek sem célja, hogy örök életre rejtve maradjanak a relikviák, csak valami közös kincstárfélét kéne hozzá létrehozni, ahol ezeket össze lehetne tenni valami levéltár vagy archívum formában. Képzeld el kedves Gigi, ha minden érdeklődő fiatal felszólítására Tibi előkapna több heti időt igénylő anyagokat, hogy meghallgathassák, lemásolják stb. Kifejezetten bántó volt olvasni, amiket írtál.
A fiatal (fiatalabb) korosztálynál gyakran tapasztalom, mintha semmilyen korlát nem működne, mintha a szülők elmulasztották volna az elemi viselkedésbeli szabályokra nevelni őket.
  Előzmény: 22309, ummagumma

skubicsek Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.12 23:31:40 (K) 22314.
Az előbbi link téves, itt lehet megnézni az összeállítást:
http://www.youtube.com/watch?v=q4wFj2qnS_M

skubicsek Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.12 21:55:23 (K) 22313.
Zoltán János „Akikért a gitár szól ...” címmel újabb rock-történeti könyv megírásába és egy azonos című élő koncert megszervezésébe fogott, ennek kis reklámja itt látható:
http://www.youtube.com/watch?v=zdyZr3sInCo&feature=youtu.


Jelbeszéd Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.12 21:28:30 (K) 22312.

Szívemből szólt...

  Előzmény: 22306, Illésfan

Jelbeszéd Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.12 21:27:37 (K) 22311.


...nem... nem az volt...

  Előzmény: 22299, Goston

Gigi Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.12 18:54:40 (K) 22310.
Kedves Ummagumma!
A mai E-mail váltásunk azt bizonyította számomra, hogy valahol az átalam megfogalmazottakkal lehet a gond, hiszen ön sem érti teljes egészében, mit is akarok mondani.
" én úgy gondolom, hogy Tibinek (és Indiánnak) csak és kizárólag köszönet jár, és más egyéb nem (felelősségrevonás / irányítgatás / parancsolgatás / baszogatás / követelőzés / hibáikra való rámutatás / plusz munkák testálása - kinek mi) "
Ön szerint én melyiket követtem el G. Tibivel szemben?
Én nem kértem tőle semmit etc.
Hogyan is kérhetnék egy olyan embertől bármit is, akit még sohasem láttam, akivel még sohasem beszéltem? Ezt nem gondolhatja komolyan...
Ha megfelelő empátiával olvassa a soraimat rájöhet: én csak azt írtam le, én mit is tennék, ha akkora gyűjteménnyel rendelkeznék, mint ő. Így talán tényleg a közösség hasznára lenne a gyűjtemény.

" a netes mókáról pedig annyi kiegészítést,
hogy elég közel vagyok a tűzhöz,
hogy tudjam,
minél több ritkaság kerül fel a netre,
annál kevesebből lesz hivatalos kiadvány:
tehát minőségjavítás, booklet, és kedvenceinknek jogdíj "
Ha ön ennyire bennfentes, akkor azt is tudnia kell, hogy a zenekarok tagjait a legtöbb esetben egyáltalán nem érdekli a múltja. Mindig az éppen elkészült cédét tartja a legfontosabbnak, csak arról beszél. Az Illés már nem működő zenekar. De például az omega ön szerint kiadna például egy 1977-es koncertfelvételt? Valószínűleg, arra hivatkozva, hogy nem tökéletes a felvétel minősége, nem.
Hogy ezzel a múltjuk egy darabja vész el? Ez nekik nem, csak a rajongóknak lenne fontos.
Én például szívesen hallgatnék omega koncertfelvételt 1968-ból, 1969-ből vagy 1970-ből. Ha van is estleg valamelyik zenekari tag birtokában ilyen felvétel, azt nem fogják megjelentetni.
Hiszen az már őket nem érdekli, mert az már a múlt.
De akinek nincs múltja, milyen a jelene vagy pláne a jövője?
Egy gondolat erejéig visszatérve G. Tibihez: semmi szükség nincs rá, hogy ön G. Tibit tigrisként védje. Hiszen ha akarja ő is meg tudja védeni magát.
De már csak azért sincs erre szükség, mert én nem bántó szándékkal írtam, amit írtam.
Az semmilyen honlapra sincs kiírva, - erre sem - hogy bizonyos embereket csak dícsérni lehet.
Mivel azt szeretném, hogy ez a honlap ne a kettőnk E-mail -váltásairól szóljon, most elbúcsúzom. ( Persze azért még utoljára kíváncsi volnék a véleményére... )
Tisztelettel üdvözlöm: Gigi




ummagumma Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.12 18:06:33 (K) 22309.
bennem az mozog már egy ideje,
hogy időről időre feltűnik egy-egy keményebb-finomabb kérés/követelés Tibi felé

ez akár személyesen a klubban, akár egy egyéb rendezvényen, akár az interneten történik - olyan visszás érzést kelt bennem

mert hosszú idő óta Tibi (és Indián) voltak azok, akik nagyon-nagyon sokat tettek az Illés és vidéke... örökségének ápolása érdekében

én úgy gondolom, hogy Tibinek (és Indiánnak) csak és kizárólag köszönet jár, és más egyéb nem (felelősségrevonás / irányítgatás / parancsolgatás / baszogatás / követelőzés / hibáikra való rámutatás / plusz munkák testálása - kinek mi)

a netes mókáról pedig annyi kiegészítést,
hogy elég közel vagyok a tűzhöz,
hogy tudjam,
minél több ritkaság kerül fel a netre,
annál kevesebből lesz hivatalos kiadvány:
tehát minőségjavítás, booklet, és kedvenceinknek jogdíj

így már annyira nem vicces a nem elérhető ritkaságokkal való internetes (és egyéb) kalózkodás

sajnálom, hogy majdnem sértő voltam
nincs bennem ártó szándék
őszintén megosztottam, mit gondolok az adott témáról (ahogy máskor is szoktam)
  Előzmény: 22307, Gigi

Illésfan Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.12 16:53:59 (K) 22308.
Ezt láttátok már??

The [Hated] Tomorrow - Tiltott forrás!!!

http://www.youtube.com/watch?v=fi2-DozSdSM

Gigi Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.12 16:22:08 (K) 22307.
Kedves Ummagumma!
Ön nem volt sértő, csak majdnem. Az, hogy én nem szívesen ülnék le önnel kávézni, az legyen az én bajom.
Én azt továbbra sem tartom kalózkodásnak, ha másképpen el nem érhető anyagokat feltesznek az internetre - így bárkihez eljuthat, akit érdekel.
Én tulajdonképpen nem is önnek szántam az írásomat, hanem G. Tibi néhány hibájára ( ? ) kívántam felhívni a figyelmet.
Azért annak örülök, hogy néhány dologban egyetért velem.
Higgye el, én örülnék a legjobban, ha ez a honlap valóban infódúsabb lenne az Illés 1960-1973 közötti történetét illetőleg.
Mert arról, hogy az Illés még élő tagjai illetve az egykori KITT egyletbe tartozó zenészek hol lépnek fel, bárki könnyen tájékozódhat az internet segítségével.
Egy személyes megjegyzés: engem jobban érdekel a múlt, amelynek nem lehettem részese, mint a jelen.
Ám ez már csak rám tartozik. De tényleg hiszem azt, hogy vannak rajtam kívül is olyanok, akiket érdekel az Illés múltja.
Ám tartok attól, hogy a gyűjtők gyűjteménye nem lesz közkincs: még beszkennelt anyagok formájában sem , ahogy ez nálunk, a legtöbb esetben szokás. Így válik lassan egy gyűjtemény holt anyaggá.
Örülök, ha elolvasta a véleményem.
Tisztelettel üdvözlöm: Gigi

Illésfan Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.12 15:56:02 (K) 22306.
Orbánia és Illésék

http://www.mixonline.hu/Cikk.aspx?id=69156

ummagumma Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.12 15:53:06 (K) 22305.
nem volt bennem bántó szándék
elnézést ha sértő voltam

az internetes kalózkodással továbbra sem értek egyet

a gyűjteményekkel kapcsolatban hasonlóan gondolkodom
magam is hosszú ideje gyűjtöm az Illéssel kapcsolatos kiadványokat
  Előzmény: 22304, Gigi

Gigi Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.12 11:53:40 (K) 22304.
Kedves Ummagumma!
Tudtam, hogy polémiát indítok el az írásommal. Nem rejtőzködöm, válaszolok önnek.

"ez a ritkaság az interneten nem hozzáférhető"

miért lenne hozzáférhető?
nincs már épp elég illegális tartalom a neten?
Véleményem szerint az interrnet arra is való, hogy olyan felvételeket közzétegyenek, ami ritkaság, kereskedelmi forgalomban nem kapható, tehát egyszerű módon nem beszerezhető. Mert kérdem én: az Illés ritkaságokhoz egyébként hogy lehetne hozzáférni. A bennfentes rajongók megszerezték maguknak valahogyan, ülnek rajta szépen, kezükből semmilyen módon ki nem adnák. Így aztán esély sem lesz arra, hogy a nem bennfentes, csak az Illés zenéje iránt egyszerűen érdeklődő egyszerű rajongó akár egyszer is meghallgathassa.
Vagy amikor a bennfentesek megszerezték maguknak ezeket a dalokat, akkor nem gondoltak arra, hogy amit megszereztek, az a mód illegális? Ha maguknak szerezték, akkor nem illegális, de ha az internetre felteszik, akkor már az. Érdekes gondolkodás...
Sokkal ismertebb zenekarok – Led Zeppelin, Black Sabbath, Deep Purple teljes koncertfelvételei fent vannak a neten.
Valószínűleg azért, hogy mások is megismerhessék: milyenek is voltak ezek az együttesek élőben.
Lehet, hogy éppen egy bootleget hallgatva válik valaki elkötelezett rajongóvá.
Azzal én sem értek egyet, hogy kereskedelmi forgalomban kapható teljes cédék anyagát valaki felteszi a netre.
Akit érdekel egy hivatalos lemez, menjen el, és vegye meg magának. De a ritkaságoknak igenis fent lenne a helyük. Pontosan azért, hogy minél többen megismerhessék őket.

-
"Ugyanígy megoszthatná az összes kislemez borítóját."

Hogy minek? Például azért, hogy egy kezdő gyűjtő el tudjon igazodni a borítók között. Tudja meg például, hogy az őt érdeklő kislemez eredetileg kék, sárga vagy zöld Illés-egyentasakban volt e? Ugyanis többször tapasztaltam, hogy az antikváriumokba már úgy kerül be egy kislemez, hogy nem abban a tasakban van, amiben eredetileg a gyárból kijött. Mert higgye el, kedves Ummagumma, egy vérbeli gyűjtönek még az egyentasak színe sem mindegy. Mert ha az “ Alig volt zöld “ című kislemez kék Illés logós borítóban jött ki, akkor nekem is olyanban legyen meg. Ha mondjuk csak sárgában van meg, akkor már nem vagyok teljesen elégedett.

“ nem jó ez a követelősdi “
Én nem követelőzöm. Csupán arra hívtam fel a figyelmet, hogyan lehetne infódúsabb a honlap. Példaként tudnám hozni, hogy van olyan Beatles honlap, ahol minden adat szerepel napra pontosan, szinte már csak az nem, hogy egy adott napon, John Lennon hány órakor kelt fel, és mit reggelizett.
De vegyük példának az Illés kluboschok honlapját. Szerepelnek például valahol rajta a következő adatok?
- pl.: a “ Nehéz az út “ című nagylemez kiadási ideje: év, hónap, nap
- Az illés együttes koncertjeinek listája: mikor, hol lépett fel az együttes és melyik dalok hangoztak el?
Ha a Beatles-szel kapcsolatban nyilvánosságra tudták hozni az összes ilyen adatot, az Illéssel kapcsolatban miért nem?

” évtizedek archibáló munkáját nem lehet, és nem is kell egyszerre ráönteni valaki másra “
Én nem is erre gondoltam. Csak arra, hogy G. Tibi rendet tehetne a honlapra felrakott archívumában például azzal, hogy a minden kép alá felírja, melyik évben készült, és ugyanígy tehetne az újságcikkek esetén is. Mert most az archívum olyan, ahová rengeteg anyagot bezúdított, bármiféle rendszer nélkül.
A legtöbb kép alatt ilyen felírat szerepel: “ 20061016_02 “ Ez értékelhető adat? Ez kérem semmi. A képek alatt minimum annak kéne szerepelni, hogy melyik évben készültek. A hónapot és a napot már nem is említem...

“ ráadásul neked is sokkal jobb, ha minden darabért megküzdesz, tapasztalatból írom... “
Tisztelt uram! Miből gondolja, hogy a gyűjteményem darabjaihoz én nem hosszas keresgélés után jutottam? Megküzdöttem, higgye el. Csak arra gondoltam, hogy talán az Illés kluboschok honlapja segítségével még több adat bírtokába kerülhetek.
Azt hiszem, ön az írásom bizonyos részét félreérthette. De kérem, ne aggódjon, ha a jövőben szükségem lesz valamilyen adatra az illéssel kapcsolatban, akkor majd más honlapon próbálkozom a kereséssel.

Tisztelettel üdvözlöm: Gigi

ummagumma Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.12 10:14:40 (K) 22303.
"ez a ritkaság az interneten nem hozzáférhető"

miért lenne hozzáférhető?
nincs már épp elég illegális tartalom a neten?

"Ugyanígy megoszthatná az összes kislemez borítóját."

minek? akinek kellenek ezek a kislemezek és a borítókon szerelő adatok, aránylag olcsón beszerezheti ezeket használtan. még a nagy ritkaságnak számító 64-es EP is olcsón kapható a budapesti antikváriumokban...

nem jó ez a követelősdi
évtizedek archibáló munkáját nem lehet, és nem is kell egyszerre ráönteni valaki másra

ráadásul neked is sokkal jobb, ha minden darabért megküzdesz, tapasztalatból írom...
  Előzmény: 22301, Gigi

cseresznyevirág Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.11 22:55:35 (H) 22302.
Tibi, köszi szépen, hogy felhívtad a figyelmet arra, hogy létezik az Archívumban képes, sőt szöveges beszámoló a Popfesztiválról, különben olyan nekem az Archívum, mint a rengeteg erdő, ahol könnyű eltévedni kellő útbaigazítás híján.

Nem voltam meglepve, amikor azt olvastam a cikkben, hogy Illésék nagyszerűek voltak, és hogy Levente "leénekelte" az egész mezőnyt.



Szeretnék minél több ilyen korhű személyes beszámolót olvasni ezen a fórumon, amit Te írtál, a "régi öregektől", akik szívükben ma is fiatalok!
  Előzmény: 22297, G.TIBI

Gigi Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.11 22:50:27 (H) 22301.
Kedves Fórumozók!
Lehet hogy csak én vagyok érzékeny, de G. Tibi miskolci pop-fesztiválról szóló értekezésénél feltűnt valami. Idézem: " A saját hangfelvételem őrzi a bulit az "államellenes izgatást".
Ismét egy kis lehetőség a dicsekvésre. Mert mit is üzen ezzel a mondattal?
Nekem lámcsak megvan ez a felvétel, nektek meg nincs...
Az persze eszébe sem jut, hogy valahogyan megossza ezt a felvételt a rajongókkal. Mert hogy ő nem egyszerű rajongó, annyi szent. Hiszen ha az Illéssel kapcsolatban történik valami, ő persze rögtön ott van a backstage-ben ahová egyszerű rajongó be sem juthat. És hogy ő ott volt, azt rögtön fotóval dokumentálnia kell. A fotót persze már megosztja: hadd lássa mindenki.
Vagy arra emlékeztek kedves rajongók, amikor arról volt szavazás, kinek mi a kedvenc illés száma? Ő beírta a Holdfény '69 koncertváltozatát. Ez nem is lenne baj, de ez a ritkaság az interneten nem hozzáférhető.
De persze neki ez is megvan. Megint egy kis ok a kimondatlan dicsekvésre.
Valószínű, hogy neki az összes Illés ritkaság megvan, az alvajárótól a koszos kisfiúig. De ha valaki arra kérné őt, hogy ossza meg vele, vagy esetleg a honlap látogatóival ezeket a felvételeket, megtenné e?
Valószínű, hogy szerzői-jogi kifogás említése mellett, nem.
De nem baj fő, hogy neki megvan.
Nem folytatom.
Nem az a baj, hogy ő mindent gyűjt az illésékkel kapcsolatban. Az lenne jó, hogy ha az összes Illés fotóját feltenné a honlapra. Ez ma már nem nagy dolog. De így örömet szerezhetne azoknak a rajongóknak, akik az Illés idején még nem éltek, vagy kisgyerekek voltak.
Ezek a fotók ma ugyanis már szinte beszerezhetetlenek, különös tekintettel az Illés reklámfotóira.
Ugyanígy megoszthatná az összes kislemez borítóját. Például így: kislemez dalai, sorszáma, szerzők és az adott kislemez elő- illetve hátlapja. Így végre meg lehetne tudni, melyik lemezhez, melyik borító tartozik. Hátha vannak gyűjtök, akik most kezdik a gyűjtést és így egy kis segítséget kaphatnának.
Vagy például megírhatná itt a honlapon, hogy az Illés melyik év melyik napján szerepelt a tévében és mit adott elő. Írhatna arról is, hogy melyik évben mi volt a koncertek szetlistája.
Feltehetné a fonográf újság 9 számának összes oldalát... Nem folytatom, pedig volna még ötletem.
Bár fiatalabb vagyok nála, ám azt tanácsolnám neki, legyen egy kicsit szerényebb...
Nem az irigység beszél belőlem. Ha valaki mégis úgy gondolná, hogy igen, az alaposan félreértett.
Köszönöm, hogy végigolvastátok.
Gigi

Goston Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.11 22:51:18 (H) 22300.
Gratulálok Bözse, Pista és Fiúk!
  Előzmény: 22298, Bobike

Goston Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.11 22:50:04 (H) 22299.
és a Ha én szél lehetnék..... Szabibá szövegével legalább?
  Előzmény: 22290, Jelbeszéd

Bobike Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.11 13:00:08 (H) 22298.
Sziasztok!

Még annyit a pénteki Illés klubról, hogy tényleg remek hangulat volt, és amiről Mező Pisti szerényen hallgat: ő még azzal is hozzá járult ehhez, hogy az általam elénekelt 5 dalba beugrott furulyázni, és szájharmonikázni, és hatalmas sikert aratott, természetesen!!!

És a fiúk is nagyszerűen játszottak, mint mindig!!

Szép nyarat mindenkinek!!
Bözse
  Előzmény: 22290, Jelbeszéd

G.TIBI Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.11 10:04:25 (H) 22297.
Valódi visszaemlékezés az első magyarországi Popfesztiválról

Több régi Illés Klubossal már az előző nap leutaztunk Miskolcra. A helyi rendőrség nagyon félt ettől a rendezvénytől. Minden popfesztivál gyanús embert elvittek. Nekünk is csak nagy szerencsével és a helyi viszonyok ismeretével sikerült megúsznunk a bekasznizást.

Bródy ezt köszönte meg a Rendfenntartó Erőknek. A történet és a következményei ismertek. A saját hangfelvételem őrzi a bulit az "államellenes izgatást".

A KITT-EGYLET a következő dalokat játszotta:
- Mondd, mire vársz
- Szoríts erősen
- Elbújtam
- Valahol egy lány
- A napfény
- Légy jó kicsit hozzám
- Kislány, add a kezed
- Good Bye London
- Ne sírj kedvesem

A hangosítást Szabolcs irányításával Jánossy Győző és Kiss Zoltán végezték.

Még egy Illés vonatkozású adalék az 1973-as Popfesztiváltól: a P. Mobil együttes a miskolci bulin játszotta először a Prézlidalt, amely a Kéglidal paródiája.

A hazai poptörténelemnek és személy szerint nekem is örök emlék marad a miskolci Popfesztivál.

A Popfesztiválról több képet találhatsz az ARCHÍVUM - ILLÉS - 1965-73 részében.

  Előzmény: 22295, cseresznyevirág

<<   <   235   236   237   238   239   240   241   242   243   >   >>