Színváltás:
#FFFFFF #FFCCCC #FFCC99 #FFFF99 #FFFFCC #99FF99 #99FFFF #CCFFFF #CCCCFF #FFCCFF
#CCCCCC #FF6666 #FF9966 #FFFF66 #FFFF33 #66FF99 #33FFFF #66FFFF #9999FF #FF99FF
#C0C0C0 #FF0000 #FF9900 #FFCC66 #FFFF00 #33FF33 #66CCCC #33CCFF #6666CC #CC66CC
#999999 #CC0000 #FF6600 #FFCC33 #FFCC00 #33CC00 #00CCCC #3366FF #6633FF #CC33CC
#666666 #990000 #CC6600 #CC9933 #999900 #009900 #339999 #3333FF #6600CC #993399
#333333 #660000 #993300 #996633 #666600 #006600 #336666 #000099 #333399 #663366
#000000 #330000 #663300 #663333 #333300 #003300 #003333 #000066 #330099 #330033


Bejelentkezés:
Nick:
Jelszó:
Keresés a hozzászólásokban:
Szöveg:
Nick: pontosan
Év: hó: nap: óra: óta
Topicok és felhasználók keresése:
Topic:
Felhasználó:
Hozzászóláshoz be kell jelentkezned.
Válassz topicot:
TopicnévUtolsó hozzászólás
VendégkönyvG.TIBI 2024.04.29 14:42:51
Hozzáadás a Kedvencekhez faibas 2024.04.21 14:15:20
Tensione tra imprenditori e autoritàfairtan 2024.04.21 13:53:47
Online bettingfaibas 2024.04.21 13:18:20
National Forumis 2024.02.23 00:25:31
A ZenekarnakForumis 2023.12.13 13:19:16
Plitvicei kirándulásForumis 2023.12.13 13:08:15
Is sports betting profitable?Lathan 2023.08.19 11:37:51
Műszaki dolgokPalodi 2023.08.19 11:31:03
Are sports betting profitable?Palodi 2023.08.19 11:29:47
HumorLathan 2023.08.19 11:17:31
Melyek a legjobb esport fogadási platformok Magyarországon?Palodi 2023.08.19 01:23:01
Konyhai dolgokLathan 2023.08.19 00:58:31
Erdély kirándulásForumis 2023.08.11 13:23:38
Ünnepek/születésnap,névnap/Ben 2022.05.30 09:53:17
SportBen 2022.05.27 05:10:11
Illés Lajos Emlékturné 2016Goston 2017.03.19 09:11:11
Aranyköpések, aforizmákcseresznyevirág 2013.08.31 17:43:11


<<   <   234   235   236   237   238   239   240   241   242   >   >>  

Vendégkönyv   25478
G.TIBI Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.18 10:54:42 (H) 22337.
Isten éltesse sokáig Pault, legyen még továbbra is ilyen aktív.

A mai napra is "aktuális" Illés dal : Nyári mese. A "hozzátartozó" plakát a Hírekben!

Illésfan Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.18 09:55:51 (H) 22336.
A mai napon 70 éves Sir Paul McCartney, a rockzene történetének legsikeresebb és legnépszerűbb zeneszerzője, előadója!

Gondolom tudtok róla nagyjából mindent, úgyhogy...

Érdekességek:

A Guinness Rekordok Könyvében több helyen is szerepel.

-A "Yesterday" a legtöbbet feldolgozott dal, több mint 3000 különböző változata létezik.
-Ő a legsikeresebb könnyűzenei szerző és előadó 100 millió eladott kislemezzel és 60 aranylemezzel.
-1979-ben a Guinness egy különleges ródiumlemezzel jutalmazta meg munkásságáért.
-Az 1990 áprilisában, a Rio de Janeiroi Maracanã Stadionban adott koncertjét megtekintő 184 000 ember volt eddig a legtöbb ember, aki valaha koncerten megjelent.
-A leggyorsabb jegyeladásokra 1993-ban került sor az ausztráliai Sydneyben, ahol a két előadásra rendelkezésre álló 20 000 férőhely 8 perc alatt talált gazdára.
-Az ő nevéhez fűződik a világ leghamarabb megjelent kislemeze: 2005. július 2-án, a londoni Live 8-en a U2-val adta elő a "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" című dalt, mely az előadás után 45 perccel jelent meg (néhány órával később a Billboard listáján a 6. volt).
-Az egyetlen előadó, aki az Egyesült Királyság zenei toplistáin vezető helyet tudott szerezni szólóban ("Pipes of Peace"), duettben ("Ebony and Ivory" Stevie Wonderrel), trióban ("Mull of Kintyre" a Wingsszel), kvartettben ("She Loves You" és több más dal a Beatlestől), kvintettben ("Get Back": a Beatles Billy Prestonnal) és szextettben ("Let It Be" a Ferry Aiddel). Ezen kívül tagja volt a Band Aid elnevezésű segélyakciónak is, amelynek keretében előadott "Do They Know It’s Christmas?" szintén listavezető volt.
-A "Yesterday" a világ legnépszerűbb dala, csak az Egyesült Államok rádióállomásai több mint hatmillió alkalommal játszották eddig.
-A Sussexi Egyetem tiszteletbeli doktora, zenében.
-Az első rockzenész, aki megkapta Chile lovagi érdemrendjét a „zenéért, a békéért és az emberek egyetértéséért végzett szolgálataiért”.
-Amellett, hogy a Beatlesben, a Wingsben és szólóénekesként is dolgozott, 50 Top 10-es sláger szerzője vagy társszerzője is volt. Ha ehhez hozzáadjuk a Beatles 49 U.S. TOP 40-es slágerjét, akkor a statisztikák szerint Elvis Presley után a második legsikeresebb popzenei szerző.
-A svéd Polar Music díj (zenei Nobel-díj) első díjazottja.
-1998-ban a PETA (egy az állati jogokért harcoló szervezet) Életműdíjat adományozott neki.
-A világ leggazdagabb rockzenésze. 2004-ben a vagyona 762 millió fontra rúgott.
-Az egyetlen Beatles-tag, aki elvégezte a középiskolát (művészeti szakközépiskola).
-A New York-i rendőrség tiszteletbeli nyomozója.
-A Beatles egyetlen olyan tagja, akit saját jogon neveztek Oscar-díjra.
-1999-ben beiktatták a Rock and Roll Hall of Fame-be.
-Sok híres zenészhez, például Jimi Hendrixhez, Ringo Starrhoz vagy Mozarthoz hasonlóan McCartney is balkezes.
-Sohasem tanult meg kottát olvasni, ehelyett a hallására hagyatkozik.

Isten éltesse nagyon sokáig!

Illésfan Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.17 19:21:15 (V) 22335.
Ez így kemény, de marha jó - videóval!

Csík Zenekar Bródy János dalát dolgozza fel. Exkluzív betekintés a próbákba: kiderül, hogyan alakul a dal, és mi a lovacskázás.

http://www.quart.hu/quart/interju/20120615-csik-zenekar-brody-janos-szerzemenyet-dolgozza-fel-video.html

Illésfan Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.17 19:19:48 (V) 22334.
Bródy János: Az Illés szekerén

Összegző, hátra is néző és a jelennel is foglalkozó albumot készített Bródy János, tíz év kihagyással.

http://www.szoljon.hu/helyi-ertek/lemezkritika/brody-janos-az-illes-szekeren-447420#p2

country Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.16 09:33:11 (Szo) 22333.
Nem rég Kaptam a hírt .

VERKLI koncert lesz ma este /16-án /

Helyszín : Schönherz kollégium 1117 Bp.
Irinyi J.út 42.
Kezdés :21 óra
Belépés díjtalan .

Remélem sokan leszünk

Illésfan Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.15 22:34:07 (P) 22332.
Albummegjelenések októberig:

June 19
Lita Ford, ‘Living Like a Runaway‘

June 22
Tony Iommi and Ian Gillan, ‘WhoCares‘

June 26
Bachman-Tuner, ‘Live at the Roseland Ballroom, NYC‘ (DVD and Blu-ray)
Joe Jackson, ‘The Duke’
Pink Floyd, ‘The Story of Wish You Were Here‘ (Documentary DVD)

July 3
Asia, ‘XXX‘

July 10
Jimi Hendrix, ‘Jimi Plays Berkley‘ (Blu-ray, vinyl, CD)
Jimi Hendrix, ‘Voodoo Child’ (documentary blu-ray)
Robert Plant & the Band of Joy, ‘Live from the Artists’ Den‘ (Live DVD)
The Rolling Stones / Muddy Waters, ‘Live at the Checkerboard Lounge Chicago 1981′

July 17
Crosby, Stills & Nash, ‘CSN 2012′ (DVD)
Ozzy Osbourne, ‘Speak of the Devil‘ (DVD)
Various Artists, ‘Black on Blues‘ (Black Keys tribute with Ginger Baker, Leslie West + more)

July 24
Peter Gabriel, ‘Secret World’ (DVD, Blu-ray)

August 14
Steve Vai, ‘The Story of Light‘

August 21
Lynyrd Skynyrd, ‘Last of a Dying Breed‘

August 28
Aerosmith, ‘Music from Another Dimension‘

October 2
Neil Young, ‘Waging Heavy Peace‘ (autobiography)

October 8

Pete Townshend, ‘Who I Am‘ (autobiography)

October TBA
Heart, ‘Fanatic‘



TBA:
Black Sabbath
Bob Dylan, TBA
John Fogerty, ‘Wrote a Song for Everyone‘
Elton John, ‘The Diving Board‘
Kiss, ‘Destroyer‘ (Deluxe Edition)
Kiss, ‘Monster‘
Bret Michaels, ‘Get Your Rock On‘
ZZ Top

Forrás: ultimateclassicrock.com

Joly Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.15 16:57:03 (P) 22331.
Valahol Budapest környékén is fogtok játszani a nyáron? Vagy Hegyeshalomig kell utaznom? A video nagyon tetszett, amit csatoltál. Egyébként szívesen látnék olyan fellépést, ahol a két steel gitáros együtt játszik. Nagyon "baba" lenne.
Remélem az ősszel az FMH-ban láthatunk benneteket.
  Előzmény: 22274, Kosztya Laci

ummagumma Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.15 16:49:31 (P) 22330.
talán még annyit érdemes hozzátenni
hogy a szakmai befektető (aki mondjuk a gyártást fizeti) mellé

jól jön egy szponzor (a reklámért)
vagy egy mecénás (aki szerelemből) bukja bele a pénzét

mert a licencjogok kivásárlása mondjuk a rádiótól a horror pénz

---

továbbá azért is érdemes (úgy általában mindenféle magyar) CD-t venni
(kivéve a négy multicég kiadványait)

mert amíg a befektetőnek benne áll a pénze egy kiadványban (legyen az East, Beatrice, Korál, Omega, P. Mobil vagy mármi más)
addig nem áll módjában egy következő kiadványt (ez akár lehet Illés vagy Fonográf is) megfinanszírozni
  Előzmény: 22328, Borella

Illésfan Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.15 13:05:30 (P) 22329.
A Beatlesnek volt a legtöbb listavezető száma az elmúlt hatvan évben

A Beatles együttes számai szerepeltek legtöbbször a lemezeladási toplisták élén II. Erzsébet királynő uralkodásának elmúlt hatvan éve alatt. A négytagú zenekar több mint negyven éve feloszlott, de előtte 17 számuk került a toplista csúcsára. A BBC - Radio 2 hétfő délután sugározta a királynő 1952-es trónra lépése óta leggyakrabban játszott hatvan zenész számait.

A Beatles után Elvis Presley, Cliff Richard és Madonna következik a sorban. A hivatalos statisztika szerint Cliff Richard 124 száma jutott fel a negyvenes toplistára, és 14 került az élére, Madonna pedig több mint hatvanszor énekelte be magát a legkelendőbb negyven közé - írta a BBC portálja (bbc.co.uk).

Bár Rihanna csak 2005-ben debütált, tízedik helyezésével mégis megelőzte a 13-dikként végző Rolling Stonest, Mick Jaggerék ugyanis 1981 óta nem kerültek a legjobb tíz közé. Paul McCartney, akit a Beatles és szólókarrierje révén kétszer vettek a listára, a 11., George Michael saját dalokkal a 21., a Wham! tagjaként pedig a 43. helyet érte el.

A rádiós visszaszámlálást Tony Blackburn vezette, aki úgy fogalmazott, hogy a válogatás szenzációs betekintést nyújt a zene elmúlt hatvan évébe, és bemutatja, milyen hatások érték az olyan modern sztárokat, mint Rihanna és Katy Perry.

Forrás: MTI

Borella Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.15 05:53:59 (P) 22328.
Ummagumma köszönjük ezt a részletes tájékoztatást, ami nagyban hozzájárul az ügyben való tisztánlátáshoz.

Tibinek: ilyen sztorikat elő lehetne még kotorni a múlt ködéből
  Előzmény: 22326, ummagumma

G.TIBI Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.14 15:52:56 (Csü) 22327.
Az elmúlt napokban többször szóba került az ARCHÍVUM.

A legújabb relikvia egy 1971-es ILLÉS plakát, egy EGYETEMI SZÍNPADI koncertről, - hónap és nap meghatározás nélkül.
Bekerült az ARCHÍVUM - ILLÉS 1965-73 részbe. Pár napig látható lesz a HÍREK-ben is. Itt jegyzem meg, hogy az ILLÉS technikusok Jánossy Béla és Győző nem nagyon szerették az Egyetemi színpadi bulikat, mert az emeletre kellett cipelni a "cuccot".

Két rövid Illés (Lajos) storyt, "kis színest" szeretnék Veletek megosztani:

- Lajos egy szerdai klubnapon közölte Leventéékkel, hogy megszűnt az ADÓHIVATAL.
A Fiúk visszakérdeztek: - Hogy hogy?
Mire Lajos: - Megkaptam az utolsó felszólítást.

- Lajos mint köztudott Kisorosziban lakott. A 90-es évek elején még nem volt telefon a Parókián, viszont a bejáratnál - az utcán - volt egy telefonfülke, melynek volt egy száma, amit fel lehetett hívni.
Amikor megcsörrent a "telefonfülke", Lajos kutyája el kezdett ugatni, mire Lajos kiment a fülkéhez.....így lehetett bulit szervezni.





ummagumma Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.14 10:35:27 (Csü) 22326.
"Vannak olyan gyűjtők, akiknek az alvajárótól a koszos kisfiúig minden megvan. Ha nem kívánják a youtube-on közzétenni, megértem. De azt meg lehetne csinálni, hogy viszonylag kis példányszámú cédén az érdeklődők számára közzé lehetne tenni úgy, hogy meg lehetne rendelni a cédét a honlapon keresztül és a befolyt összeg a honlap költségeit támogatná."

1. ez egyrészt teljesen illegális

2. másrészt ha legálisan és normálisan meg akarjuk csinálni az sok pénzbe kerül

"És ez engem, mint rajongót, mennyire kell, hogy érdekeljen? Ezek az öltönyös pénzeszsákok már úgyis azt hiszik, hogy nélkülük nem forogna a Föld."

ezek az emberek nem pénzeszsákok
hanem keményen dolgozó magyar kisvállalkozók
akiket az idegen multik állami támogatással nyomnak lehetetlen helyzetbe
mégis, a néhány legeslegügyesebb túlélő közül páran még a magyar kultúra megmentéséért is sokat tesznek
saját zsebből
(a közönség és az állam helyett állják a költségeket)

visszatérve a további részletekre

3. a Koszos kisfiú megjelent 2000-ben CD-n (HCD 17455)
konkrétan Tibiék kezdeményezésére

4. a youtube jelenlegi formájában egy nagyon rossz minőségű kalóztanya
egy bizonyos nívó felett ettől a sártengertől illik elvonatkoztatni egy magát komoly vevő gyűjtőnek

5. a legkisebb gyártható példányszám 300 db
ennek minimális költsége tavaly 1 millió forint volt
licenc-díj, szerzői jogdíj, royalty, mastering, préselés, nyomda, stb
ebben nincs benne a zenebolond önkéntesek munkája
ezer telefon, tárgyalás, szerződés az igen macerás cégekkel (lemezgyár, filmgyár, TV, rádió) és a demókat birtokló személyekkel

el lehet osztani, ez kb 3300 Ft nettó bekerülési ár
erre rájön az ÁFA
valamint a terjesztő haszna

a csomagküldés minimális költsége 1300 Ft volt tavaly, aki ennél kevsebbet számolt fel, az a saját kárán akciózik - vagyis eleve a termék árába építette bele a posta/futárköltésget is

hamar látható, hogy szerény haszon esetén is minimum 4990 Ft lenne egy ilyen kiadvány ára
de inkább több

és miután országosan 100 db körül lelassulnak a fogyások
és kb 2 év kell, hogy elpötyögjön a maradék
így a kiadó és a terjesztő(k) is csak nagy sokára juthatnak a pénzükhöz

no ezért kell befektető
ezért nem kell feltenni a netre mások dalait
(ráadásul megalázóan fos hangzással)
és ezért kell lemezt venni

Borella Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.14 07:27:58 (Csü) 22325.
Kedves Gigi!

Úgy látom, teljesen el vagy tájolva.
Ha 47 éves vagy, igen bizony benőhetett volna a fejed lágya.
Tudod ez itt nem egy szolgáltatás, nem a BKV, amit kritizálni kell, ha nem jön a járat.
Isteníteni is itt legfeljebb a klub tárgyát, a zenészeket szokták olykor, de őket is főleg kamaszkorunkban, manapság inkább már a tisztelettel, elismeréssel vegyes nosztalgia és a dalokhoz, múltunk ezen értékes emlékeihez való hűséges ragaszkodás és töretlen lelkesedés motivál bennünket.
Ergának igaza van abban, hogy ha személyesen látogattad volna a klubot és ismerted volna meg a tagokat, felesleges lett volna ennyit írogatnod.
Az én archívumom feldolgozatlanságával ne foglalkozz, mert annak egy része már egy igen nagy és emlékezetes kiállításon szerepelt, így már holt nem lehet. Hogy mitől vagyok fáradt és mitől nem, az végképp nem a te dolgod, még feltételezés szintjén sem.

Ha nem tetszik ez az archívum, magánemberek lelkes és meglehetősen nagy munkájának eredménye, keress egy megfelelőbbet. Azt hiszem, eltévesztetted a házszámot.

Gigi Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.14 01:15:57 (Csü) 22323.
Tisztelt Ummagumma!
Mivel ilyen szépen pontokba szedte a mondanivalóját, arra gondoltam, válaszolok önnek.

1. Én önnel személyesen még sohasem találkoztam. Én önt nem ismerem. Nem gondolhatja, hogy egy számomra idegent rögtön letegezek?
Engem úgy tanítottak, hogy azokat, akik nem közvetlen ismerőseim, azokat magázzam, mert ez a tisztelet jele.

2.
plusz munka rátestálása és finom követelőzés
ugyanis Tibi (és Indián) munka mellett ingyen, szabadidőben csinálja/csinálta a klubot és a honlapot
az is nagy munka volt, míg minden be lett scannelve

Kérdem én: G. Tibinek és Indiánnak valaki megparancsolta, hogy honlapot csináljon? Kedvtelésből, az Illés iránti szeretetből tették. Annyi időt szántak rá a szabadidejükből, amennyit akartak. Egyébként pedig kérdem én: miért is kéne fizetni nekik azért, hogy a kedvtelésükkel foglalkoznak? Nekik az Illés a hobbijuk. Más ember a telkén szeret tevékenykedni. Mégsem jut eszébe mondjuk a családjának, hogy a kertészkedésért fizessen.
Egyébként pedig: ha sok Illéses anyag van, amit meg kívánnak jeleníteni a honlapon, az bizony sok szkenneléssel jár. Tudhatták előre, hogy sok anyag lesz...

Más téma:


ha az anyag fenn van a neten, csökken annak az esélye, hogy egy befektető belerakja a pénzét



És ez engem, mint rajongót, mennyire kell, hogy érdekeljen? Ezek az öltönyös pénzeszsákok már úgyis azt hiszik, hogy nélkülük nem forogna a Föld.

4. az Omega kiadott 1977-es archív koncertfelvételt.

Igen ez igaz, 1977-ből valóban van kereskedelmi forgalomban egy cédé. Ennél a dátumnál valóban rosszul emlékeztem. Önnek itt végre sikerült fogást találnia rajtam. De az Omega 1976-ból, 1978-ból nem adott ki teljes koncertfelvételt, pedig ekkor voltak a legjobbak.

5.
nemrég megjelent egy archív anyagokból álló Omega CD (Kiabálj énekelj CACD004)
ezt egyesek megvették, egyesek átmásolták, egyesek letöltötték, egyesek le sem pukizták.
Kérdem ismét: az, hogy mások mit csináltak, miért kell, hogy érdekeljen engem? Én annyit tehetek, hogy megveszem a cédét, ha érdekel.

6. “ Tibinek és Indiánnak sok archív anyagot köszönhetek.
aminek még nincs vége
mert nem másoltam tőlük mindent át magamnak. “

Ez vajon nem illegális? Ha ön csinálja, akkor biztosan nem az. Ha én csinálnám, ön lenne az első, aki hangosan fújolna.

Zárszó: nekem az első E-mailemmel is az volt a célom, hogy rendet lássak, az archívumi anyagok terén. Teljes megjelenési dátumokat szerettem volna látni a képek és a cikkek alatt, mert ez megkönnyítette volna számora az anyagok visszakeresését az eredeti újságokban.
Mert most olyan az archívum, mint egy nagy doboz, amibe szinte mindent beledobáltak, különösebb rendszer nélkül.
Tisztelt Uram!
Szeretném, ha valamit jól az eszébe vésne: én nem pályázom sem az ön, sem G. Tibi sem Indián gyűjteményére. Sőt azt sem akarom, hogy bármelyikük megmutassa azt nekem.

Vidáman írtam ezt az E-mailt, mert én már tudom, amit ön csak most fog megtudni:
Nem írok többé a vendégkönyvbe, sőt magát a honlapot is elkerülöm. Elégedett lehet.
Érdekes, sok tanulsággal járó polémia volt ez a számomra.

Tisztelettel üdvözlöm: Gigi
  Előzmény: 22317, ummagumma

Gigi Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.14 01:10:12 (Csü) 22322.
Kedves Borella!
Először is nézze el nekem, hogy E-mailemmel zavarom, és azt, is, hogy Borellaként szólítottam meg. Tettem mindezt azért, mert a hivatalos nevét nem ismerem.
Bár az Illéskluboschok honlapján Ummagummát szólította meg, ám mégis én is válaszolok önnek, mert nagymértékben érintve vagyok az írásában. Azért küldöm soraimat az E-mail címére és nem pedig a honlapon válaszolok, mert végképp nem szeretném, ha a honlapon az én levelezésemet lehetne csak követni: megszólítanak, válaszolok – megszólítanak, válaszolok és ez így folytatódik...
Ám ha úgy látja jónak, közzéteheti E-mail-váltásunkat.
E bevezető után azokra a kitételekre szeretnék reagálni, amelyeket írásában közölt. Idézőjelben hozom az ön által említetteket, utána következik az én reagálásom.
Nos, lássuk:

“ Magam is gyűjtő vagyok több mint 40 éve és nem hiszem, hogy bárki felszólítására, hogy tegyem közkinccsé, amire éveim, energiáim, pénzem, elszántságom ráment, ezt csak úgy megtenném. “

Én magam is gyűjtő vagyok: 1973-ban, 8 évesen vettem meg az első bakelitlemezt – gyűjteményem alapját. Ez volt az Omega 5. lemeze.
Jelenleg 900 darabos gyűjteménnyel rendelkezem: nemcsak hazai lemezeket gyűjtöttem, de birtokomban van jónéhány együttes ( Beatles, Rolling Stones, Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin, Taste, Ten Years After, Taste, Jethro Tull, Animals, Velvet Underground, Doors, Cream, Canned Heat ) lemezeinek sora is. Csak sorlemezeket gyűjtök, válogatások szóba sem jöhetnek.
Én nem arra gondoltam, hogy bárki “ csak úgy “ közkinccsé tegye a gyűjteményét. De arra igen, hogy olyan reklámfotókat, amiket annak idején trafikokban árultak, vagy olyan fotókat, amiket csak az FMH-ban működő Illés klub levelező tagjai kaptak meg tagdíjukért cserében valóban közzétegyenek. Ehhez nem kell más, csak az, hogy beszkenneljék és már mehet is az oldalra. Ugyanígy lehetne tenni a plakátokkal is.
Nem arra gondoltam, hogy művelődési házakban vagy más termekben kellene kiállításokat rendezni.

“ nemhogy még felszólításra bemutassam bárkinek, aki előáll vele, hogy én "valahogy" megszereztem és ő most látni szeretné, mert kimaradt ebből a korszakból “

Én nem arra gondoltam, hogy akár önt, vagy bárkit felszólítanék, hogy engedjen be a lakásába és mutassa meg a gyűjteményét. Ilyen mondatot egyet sem talál az Ummagummával történt E-mail váltásunkban. Eszembe sem jutna valaki idgen lakásába bemenni. Én ettől jóval zárkózottabb vagyok.

“ Jó lenne összeverbuválni egy értelmes archívumba ezeket az elfekvő anyagokat, de ez nagy munka, és bármennyire lenne rá kedvem, most végképp nem olyan időket élünk, amikor bármibe is bele lehetne vágni, egyelőre már az is eredmény, ha életben maradunk. “

Bár megéertem, hogy az ön idejét lefoglalja a munkája, otthon valószínűleg várja a “ második műszak “ is, valószínűleg gyereket is nevel.
Annyira fáradt lehet, hogy a gyűjteményével már sem ideje, sem kedve foglalkozni. Higgye el, megértem. De ezeket a sorokat egy rajongó szemével olvasva, azt kell mondanom: így válik majd az ön gyűjteménye feldolgozatlan, holt anyaggá.
Én az Edda Művekről gyűjtöttem hasonló mélységben anyagot, mint ön az Illésről. A képek hátuljára rögtön felírtam mikoriak ( év-hónap-nap ) és azt is, melyik újságból származnak. Ugyanígy tettem a cikkekkel is.

“ Képzeld el kedves Gigi, ha minden érdeklődő fiatal felszólítására Tibi előkapna több heti időt igénylő anyagokat, hogy meghallgathassák, lemásolják stb. Kifejezetten bántó volt olvasni, amiket írtál. “

Megint egy félreértés. Ha figyelmesen olvassa az írásomat, rájön majd, hogy nem erre gondoltam. Csak arra, hogy G. Tibi is nyugodtan felrakhat még néhány szkennelt anyagot a honlapra, persze csak ha akar.
Újra idézet következik, az Ummagummával történt E-mail váltásunkból:
“ Megoszthatná az összes kislemez borítóját “
Hogy minek? Például azért, hogy egy kezdő gyűjtő el tudjon igazodni a borítók között. Tudja meg például, hogy az őt érdeklő kislemez eredetileg kék, sárga vagy zöld Illés-egyentasakban volt e? Ugyanis többször tapasztaltam, hogy az antikváriumokba már úgy kerül be egy kislemez, hogy nem abban a tasakban van, amiben eredetileg a gyárból kijött. Mert higgye el, kedves Ummagumma, egy vérbeli gyűjtönek még az egyentasak színe sem mindegy. Mert ha az “ Alig volt zöld “ című kislemez kék Illés logós borítóban jött ki, akkor nekem is olyanban legyen meg. Ha mondjuk csak sárgában van meg, akkor már nem vagyok teljesen elégedett.
Itt egy megjegyzés. Magyarország másmilyen ország, mint a világ boldogabbik felén levők. Ez igaz a lemezek vonatkozásában is. Nemrégiben az Amazonon rendeltem egy rolling stones bakelit lemezt, a “ Rolling Stones Now “ címűt. 1965-ben jelentette meg a Decca amerikai leányvállalata. Olyan példányt kaptam, amely talán lemezjátszón sem volt még, pedig nem utánnyomást kértem, hanem eredeti első nyomatot. Az Amazonon nem lehet megkapni az illés kislemez-sort. Marad az antikváriumban való keresgélés, ahol legtöbbször gyűrött, szakadt borítójú recsegő kislemezeket lehet találni, vagy olyat, amely nem abban a borítóban van, amelyben a gyárból kijött.


Tehát én ilyen dolgokra is gondolok. Vagy arra, hogy a nem publikált Illés dalokat is közkinccsé lehetne tenni. Vannak olyan gyűjtők, akiknek az alvajárótól a koszos kisfiúig minden megvan. Ha nem kívánják a youtube-on közzétenni, megértem. De azt meg lehetne csinálni, hogy viszonylag kis példányszámú cédén az érdeklődők számára közzé lehetne tenni úgy, hogy meg lehetne rendelni a cédét a honlapon keresztül és a befolyt összeg a honlap költségeit támogatná.

“ Kifejezetten bántó volt olvasni, amiket írtál. “

Kérem, idézzen legalább egy mondatot, ahol bántó voltam. Úgy vélem, inkább az bántja önt, hogy kritizálni mertem G. Tibit, akit önök már-már “vallásos” ( de rossz ez a szó ide! ) tisztelettel vesznek körül. A honlapon sehol nem láttam kiírva, hogy bizonyos embereket csak dícsérni lehet. Én igenis felhívtam néhány dologra a figyelmet, amit hibának tartok. Ezt most is vállalom.

“ A fiatal (fiatalabb) korosztálynál gyakran tapasztalom, mintha semmilyen korlát nem működne, mintha a szülők elmulasztották volna az elemi viselkedésbeli szabályokra nevelni őket. “

Ezt az utolsó mondatát, ha rám is értette, visszautasítom, nemcsak a magam, hanem a már nem élő szüleim nevében is, akik jó iskolába járattak, és jómodorra neveltek. Azért dühös rám mert kritikát merészeltem megfogalmazni. És az elemi viselkedési szabályokkal is tisztában vagyok, mert volt gyerekszobám.
Egyébként nem vagyok már a fiatalabb korosztály tagja: 47 éves vagyok

Tisztelettel üdvözlöm: Gigi
  Előzmény: 22315, Borella

erga Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.13 20:53:36 (Sze) 22321.
"Hogyan is kérhetnék egy olyan embertől bármit is, akit még sohasem láttam, akivel még sohasem beszéltem?"

Ez minden problémád forrása. Ha ismernéd Tibit, tárgytalanok lennének a hozzászólásaid.

Ne érts félre, nem bántó szándékból írom, sőt: az internetes és a személyes kommunikációt csak sok éves rutinnal lehet egymással helyettesíteni, és ez a rutin Neked még nincs igazán meg. Javaslom, hogy próbálkozz személyes kapcsolatokat építeni a klubban, és minden általad felvetett probléma azonnal megoldódik.
  Előzmény: 22310, Gigi

Gigi Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.13 19:00:14 (Sze) 22320.
Tisztelt Ummagumma!
Engem úgy tanítottak, hogy a nem közvetlen ismerősöket magázzam, mert ez a tisztelet jele.
Üdvözlettel: Gigi

Illésfan Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.13 18:59:31 (Sze) 22319.
Bródy, a polgári reakciós

http://www.mixonline.hu/Cikk.aspx?id=68886

Hilda Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.13 18:44:30 (Sze) 22318.
Kedves Gigi!

Most “estem be a Fórumba” és az általad felvetett irigykedő,vádak lerágott csonttá váltak, Borella és Ummaqumma által. Minden szavukkal tökéletesen egyetértek.

Szürke Bagoly is megelőzött, javasolni akartam, hogy nála, a Limonádéban sok “csodára” lelhetsz.

Fórumon eléred Jelbeszédet is, aki a Miskolci Illés Klubot vezeti, Ő egy élő lexikon. Nem tudsz Tőle olyat kérdezni, amire ne tudná a választ.

Azért még pár dologgal kiegészíteném az elmondottakat.

Tibinek ez a “gyűjtögetés” a hétköznapi munkája mellett egy életre szóló hobbija. Csak hobbija. Legyél, legyünk hálásak azért, hogy ezen az oldalon megossza velünk és igenis, közkinccsé teszi. Ha figyeled a Fórumot, Ő soha nem mulasztja el felhívni a figyelmet már jó előre, hogy Hőseink szerepelni fognak, láthatók, hallhatók lesznek. A rock zenei világban szerintem nem létezik olyan személy, akit Ő és Szürke Bagoly ne ismerne, feltételezem innét az infó is, de azt is hozzáteszem, Ők ezt KIÉRDEMELTÉK.

Tibi semmit nem “üzen, sugall”, nem dicsekvésből mondja egy felvételre, hogy neki meg van, de hozzáteszem, jogosan lehet büszke rá! Valóban nem kell őt megvédeni, mert mi valamennyien akik ismerjük Őt tudjuk, hogy mindenféle nagyképűség, irigység, rosszindulat távol áll tőle.
Szeptemberben látogass el a Klubba és az elmondottakról, ha Tibit megismered Te is meggyőződhetsz.

Mi, akik a kezdeteknek, a hőskornak részesei lehettünk, hidd el, hogy boldogok vagyunk, ha a fiatal korosztály is ilyen érdeklődő.

ummagumma Válasz erre (^) (>) (f) 2012.06.13 18:09:14 (Sze) 22317.
véleményem

1. az Illés klub közössége nem szokott magázódni
ez távol áll a klub szellemiségétől

2. plusz munka rátestálása és finom követelőzés
ugyanis Tibi (és Indián) munka mellett ingyen, szabadidőben csinálja/csinálta a klubot és a honlapot
az is nagy munka volt, míg minden be lett scannelve

3. a legtöbb zenekart nem érdekli a múltja
ezért nagy a mi felelősségünk
hogy hogyan gondozzuk az örökségeket
egy kiadvány több, mint 1 millió forint beruházást jelent
ha az anyag fenn van a neten, csökken annak az esélye, hogy egy befektető belerakja a pénzét

4. az Omega kiadott 1977-es archív koncertfelvételt (MEGA HCD 37831)

5. nemrég megjelent egy archív anyagokból álló Omega CD (Kiabálj énekelj CACD004)
ezt egyesek megvették, egyesek átmásolták, egyesek letöltötték, egyesek le sem pukizták
ennek az archív sorozatnak a második és a harmadik része is elő van készítve
kérdés mennyi vásárló lesz

6. Tibit (és Indiánt) nem kell tigrisként védjem
mert az Illés klub önmagáért beszél
és sok-sok élményt, koncertet, beszélgetést, kirándulást, jószót és archív anyagot köszönhetek nekik
aminek még nincs vége
mert nem másoltam tőlük mindent át magamnak
illetve lehet lesznek még kiadványok

mint közismert
részben Tibi felvételéből készült a Radics+Illés LP (JP LP 002)

<<   <   234   235   236   237   238   239   240   241   242   >   >>